ראוכברגר: "רמת שלמה תכפיל את עצמה"

'הקפאת ביידן' מופשרת: ביוזמת יו"ר ועדת תכנון ובניה בירושלים מואץ תהליך בניית 650 דירות נוספות במסלול ירוק # הצפי: הכפלת השכונה בתוך כ-3 שנים

הדמיית השכונה החדשה במשואה, קולקר אפשטיין אדריכלים בע"מ
הדמיית השכונה החדשה במשואה, קולקר אפשטיין אדריכלים בע"מ
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

שכונת רמת שלמה בירושלים, המונה כיום כ-2500 משפחות, צפויה להכפיל את מספר תושביה בתוך שנים אחדות.

כ-1,500 דירות נוספות לשכונה נמצאות כבר בהליכי בניה בקרקעות ששווקו על ידי רמ"י. ובימים אלה מאיצים בניית עוד 650 יחידות דיור שייבנו על קרקעות בבעלות פרטית.

מדובר בפרויקט המפורסם שנבלם בזמנו על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו בעקבות דרישת נשיא ארה"ב דאז ברק חוסיין אובמה. כזכור, הועדה המחוזית קיימה דיון בנושא בדיוק בעת ביקורו של סגן הנשיא ג'ו ביידן בישראל. הממשל האמריקני זעם על מה שהיה נראה בעיניו כהתגרות מכוונת ודרש להקפיא את הפרויקט.

כעת, בממשלו האוהד של הנשיא טראמפ, הפרויקט התקדם. לפני כשנה עבר שלב אישור התב"ע בוועדה המחוזית, ועכשיו מגיע שלב ההיתרים והפיתוח שאמורים להינתן ולהתקדם על ידי עיריית ירושלים והוועדה המקומית לתכנון ובניה בראשות מ"מ ראה"ע אליעזר ראוכברגר.

לפני כחודשיים התקיימה בלשכתו של ראוכברגר פגישה ראשונה בנושא, ובה ניתן אור ירוק ליזמים להתחיל להניע את ההליכים. ביום ראשון השבוע נערכה בלשכתו ישיבה נוספת בהשתתפות הגורמים הרלונטיים במינהל תכנון. בדיון זה סוכם עם היזמים על שני דברים מרכזיים: 1. קבלת מסלול ירוק ומהיר תוך הסרת על החסמים לאישור ההיתרים לבניה ופיתוח. 2. אישור לנוע במקביל בבניה, בפיתוח ובשאר הנושאים ולא בטור (כלומר, דבר אחרי דבר, מה שיוצר עיכוב משמעותי בלוח הזמנים), צעד שנועד לקצר משמעותית את לוחות הזמנים לבניית מאות יחידות הדיור החדשות.

להערכת יזמי הפרויקט, הצפי לעליה על הקרקע לתחילת העבודות הוא כ-8 עד עשרה חודשים, ואם הכל יהיה כמתוכנן הרי שבתוך 3-4 שנים יחל כבר שלב האכלוס.

ביום שני יצא הגיע ראוכברגר לסיור בשכונה עם המנהל הקהילתי והעומד בראשו, עזרא ברגר, תוך שהוא בוחן את צרכי השכונה ונושאים נוספים שידרשו פתרון עם הרחבתה.

מ"מ ראה"ע אליעזר ראוכברגר מסר: "שכונת רמת שלמה היא קונצנזוס בירושלים, הקפאת הבניה שם הייתה לא הגיונית ופגעה אנושות בעיר וביכולת של הציבור החרדי להתרחב בשכונת רמת שלמה. אני שמח שהיום, בממשל הנוכחי בארה"ב בהנהגת הנשיא טראמפ הידידותי לישראל, ניתן אור ירוק לבנות ולהרחיב את רמת שלמה בפרט וירושלים בכלל. אנחנו עושים הכל כדי להריץ את התכנית ולהאיץ את הבניה, ובעז"ה בתוך מספר שנים רמת שלמה תתרחב ותכפיל את עצמה עם כ2300 יחידות דיור נוספות עבור הציבור החרדי. זו בשורה גדולה מאד".

השארת תגובה