ניסיון פיגוע? נכנס עם מוט ברזל ל'זכרון משה'

בן מיעוטים נכנס לשטיבלאך 'זכרון משה' עם מוט ברזל בידו. לאחר מרדף, הוא נתפס על ידי מתפללים והועבר לכוחות המשטרה • במקרה נוסף, ערבי תושב השטחים נתפס בדרום העיר כשלגופו ציצית וברשותו כיפה

מחבל הסגיר עצמו
מחבל הסגיר עצמו
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

דרמה התרחשה בשטיבלאך 'זכרון משה' בעיר, בעת שבן מיעוטים נכנס למקום עם מוט ברזל בידו, כשרק בנס המתפללים הצליחו להשתלט עליו ולמנוע ממנו לבצע פעולה כלשהי. במקרה נוסף, תושב השטחים נעצר בדרום העיר כשברשותו כיפה וציצית, ככל הנראה בכוונה להתחזות, על מנת לאפשר את שהותו בישראל שלא כחוק.

במקרה שארעה בשטיבלאך הסמוך לשכונת גאולה, בשעות הערב של יום חמישי שעבר, אדם בעל חזות ערבית, התפרץ אל עבר מתפללי המקום כשבידו מוט ברזל, לאחר שאסף במקום כסף במשך מספר ימים.

מתפללי המקום שהרגישו מאוימים ניסו להשתלט על החשוד, אך זה ברח לרחוב סמוך ואף השחית בדרכו רכב. לאחר מרדף קצר, הצליחו המתפללים להשתלט עליו ברחוב ראשית חכמה והוא הועבר לכוחות המשטרה, שבינתיים הגיעו למקום.

בדוברות המשטרה הגיבו למקרה ואמרו: לפני זמן קצר בעקבות דיווח על תקיפה הוזעקו השוטרים לזכרון משה. שוטרים שהגיבו לדיווח השתלטו ועצרו חשוד שהחזיק בידו מוט ברזל ועל פי החשד גרם נזק לאחד הרכבים בעקבות וויכוח שהתגלע במקום. בתחקור ראשוני עולה כי הרקע לאירוע פלילי".

במקרה נוסף שארעה יומיים קודם באזור מושב אורה שבדרום העיר, ערבי תושב השטחים נתפס כשברשותו כיפה וציצית, באמצעותם על פי החשד ניסה להתחזות על מנת לשהות בישראל שלא כחוק. החשוד, שטען כי הוא גר באחת השכונות הסמוכות, הובא לדיון בבית המשפט, שם ביקשו להאריך את מעצרו.

מדוברות המשטרה נמסר, כי במהלך פעילות סמוך למושב אורה, "שוטרים הבחינו באדם שבלבושו והתנהגותו העלה את רמת חשדם. בתחקור ראשוני הציג עצמו החשוד כמי שגר באחת השכונות הסמוכות וכי אין ברשותו תעודה מזהה. השוטרים ערכו חיפוש על גופו של החשוד, במהלכו איתרו ציצית אותה לבש וכיפה שהחזיק ברשותו".

"בבדיקה מעמיקה לזהותו של החשוד, עלה כי מדובר בתושב השטחים כבן 35, השוהה בישראל שלא כחוק. החשוד נעצר והובא לחקירה במשטרה, במהלכה עלה החשד כי החשוד ניסה להתחזות ולהסתיר את זהותו האמיתית על מנת לשהות בישראל בניגוד לחוק".

השארת תגובה