רבני בני ברק בביקור מיוחד במרכז הרפואי של 'מכבי'

הגאון רבי חיים יצחק אייזיק לנדא שליט"א, רב אב"ד בני ברק, והגאון רבי שבח צבי רוזנבלט שליט"א, רב אב"ד בני ברק, ערכו סיור מקיף במרכז הרפואי של 'מכבי' ברחוב ר' עקיבא בעיר

מכבי מרכז - סיור רבני העיר
מכבי מרכז - סיור רבני העיר
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

רבני העיר בני ברק; הגרחי"א לנדא שליט"א, רב אב"ד ב"ב, והגרש"צ רוזנבלט שליט"א, רב אב"ד ב"ב, ערכו סיור במרכז הרפואי של 'מכבי' ברחוב ר' עקיבא. בסיור השתתפו: ראש מחוז המרכז, הגב' דבורה חסיד; חבר הנהלת 'מכבי' וחבר דירקטוריון ביה"ח אסותא אשדוד, הרב שמחה שטיצברג; מנהל מרחב בני ברק, ר' ברוך שטרן; סגני מנהל המרחב, ר' יוסף ליפשיץ ור' יוסף בינדר; מנהלת מרכז רפואי כהנמן, הגב' עפרה ברשן ; מנהל השיווק למגזר החרדי, ר' משה שלזינגר; המנהל הרפואי, ד"ר ערן שנקר; והגב' חנה אייזנבך מנהלת קשרי הקהילה.

הסיור נפתח במוקד אשפוז יום ורפואה דחופה, שם הציגה גב' ליטל בוזאק, מנהלת סיעוד מרחבית את פריסת השירותים והיתרונות הרבים שמציע המקום: מוקד אשפוז יום הנותן מענה לטיפולים בסמוך לקרבת המגורים, באיכות רפואית גבוהה וזאת במקום הגעה לבית חולים.

מוקד רפואה דחופה, הפועל בשעות הלילה הינו שירות ייחודי ל'מכבי' בבני ברק, והוא מהווה יתרון רפואי עצום לחברי 'מכבי'. מיקומו המעולה, בשילוב פריסת השירותים הרחבה והשעות הנוחות – מעניקים מעטפת רפואית מלאה ומותאמת לצרכי החברים. הודות להפעלתו, חברי מכבי אינם נזקקים לצאת מהעיר כדי לקבל טיפול רפואי דחוף.

בנוסף נותנת מכבי מענה לצרכים הייחודיים של בני ברק והאוכלוסיה החרדית ופתחה במיוחד מרכז לבריאות האישה ורופא נשים תורן הנותנים שירות איכותי, מהיר ומותאם.

הגב' דבורה חסיד , ראש מחוז המרכז, ציינה: "אנו דואגים שבכל עת יהיה במקום מערך רפואי מלא, על מנת שנוכל לתת מענה מלא לכל צורך, בכל שעות הפעילות". המנהל הרפואי, ד"ר ערן שנקר הוסיף: "מדובר באיכות ברמה גבוהה מאד עבור המטופל, המונעת את הצורך בהגעה לבתי חולים ואת הסיכון בחשיפה לזיהומים". הגרחי"א לנדא שליט"א התרשם עמוקות, ושיתף כי הוא חש רגש עמוק של הכרת הטוב כלפי צוות המוקד, שטיפל במסירות בבן משפחתו בעת שנצרכו לסיוע רפואי.

500 נבדקים ביום: "נתון מדהים – ומחייב"

בהמשך סיירו רבני העיר שליט"א במעבדה המתקדמת של מכבי והתרשמו מהשירות המוצע לחברים. במהלך הסיור ניתן הסבר על סוגי הבדיקות ואופן לקיחת הדמים, המוענקים למטופלים במקצועיות וברגישות רבה. מנהל המרחב, ר' ברוך שטרן הסביר: "מתוך היכרות עם סדר היום המאפיין את תושבי העיר, בחרנו להרחיב את שעות הפעילות ולתת מענה גם בשעות אחה"צ. מדובר בצעד יוצא דופן, שהביא עימו תגובות חיוביות רבות. במקביל הרחבנו גם את שעות פעילות שירותי המשרד בהתאם". ראש המחוז הוסיפה כי: "מדי יום, מקבלים כ-500 חברים שירותי מעבדה במרחב בני ברק. זהו נתון מדהים – ומחייב. כדי שנוכל להעניק את השירות באופן הטוב ביותר, אנו משתדלים להעניק לכל מטופל סביבה רפואית מתאימה. במקרים מיוחדים, של מבוגרים שאינם יכולים לצאת מהבית – נגיע לביתו של המטופל לצורך קיום הבדיקה".

גב' אפרת בר, נציגת המעבדה, הציגה את המכשיר המתקדם לבדיקת בילירובין בילודים , המאפשר לקבוע את רמת הצהבת, מבלי להזדקק לדקירה והוצאת דם. "המכשיר פועל באופן שאינו פולשני, ומבוסס על קרן לייזר. התוצאות מתקבלות באופן מיידי, ורק במקרה בו מופיעה תוצאה גבוהה – נשתמש בדקירה. ברוב המקרים אנו מונעים את הצורך בכך וחוסכים כאב מיותר לתינוק".

"תושבי בני ברק הם המרוצים ביותר מבריאותם"

לאחר הסיור המקצועי, התכנסו הרבנים שליט"א לדיון מעמיק, בו עלו על הפרק נושאים רפואיים רבים, בראי ההלכה, והשירות לחברים.

את הדיון פתח הרב שמחה שטיצברג, חבר הנהלת 'מכבי', אשר סקר את הפעילות הענפה של 'מכבי' והסביר: "ידוע זה מכבר, כי קבוצת 'מכבי' מקפידה לקיים קשר הדוק עם רבני הקהילות וגדו"י, המתווים את הדרך לשילוב מדויק בין הלכה לבין רפואה מתקדמת. כחלק מגישה זו, מרחב 'מכבי' בבני ברק שומר על קשר רצוף עם רבני העיר, וקשוב לצרכי המבוטחים, תושבי המקום".

ראש מחוז המרכז, הגב' דבורה חסיד: "מחוז המרכז שם דגש משמעותי על שני תחומים חשובים, המשתלבים במרחב בני ברק באופן מיוחד. הראשון הינו חשיבות קידום הבריאות, אותו מוביל המחוז תחת מהלך '30,40,50'. במסגרתו, אנו מזמינים את החברים לבצע בדיקות מצילות חיים, בכל גיל ולכל המשפחה.

הדגש הנוסף הוא התאמה תרבותית לקהילה, הבאה לידי ביטוי בצוות הנהלת המרחב, המשתייך כולו למגזר החרדי. בעזרתם ובעזרת מערך רגיש, הכולל את גב' עפרה ברשן, מקדמת הבריאות ומנהלת מרכז רפואי כהנמן, ואת גב' חנה אייזנבך, מנהלת קשרי הקהילה – אנו יוזמים עשרות פעילויות מקדמות בריאות בקהילה, ומצילים נפשות של ממש. לאחרונה, פורסם דו"ח מקיף של משרד הבריאות, שקבע כי תושבי בני ברק הם המרוצים ביותר מבריאותם, ובעלי תוחלת חיים גבוהה מהממוצע בקרב תושבי הערים הגדולות בישראל. תוצאות אלו ריגשו אותי באופן מיוחד, והעניקו חותמת אובייקטיבית לאיכותה של הפעילות הענפה המתקיימת בעיר. אציין כדוגמא את המשאבים הרבים שהשקיע המרחב, בכדי לעורר את המודעות לחשיבות מתן תוספות ברזל לתינוקות. זאת בעקבות האנמיה בקרב תינוקות בבני ברק – גבוהה ביותר. לאחר ארבע שנים, זכינו לראות את התוצאות החיוביות בדוח מדדי הבריאות, שציינו כי רמות האנמיה בקרב תינוקות בבני ברק ירדו מתחת לממוצע הארצי. כמו"כ, אנו משקיעים רבות בעידוד קיום בדיקות מצילות חיים, בדיקות עיניים לזיהוי סכרת , מכבי קל לילדים, והדרכות לאורח חיים בריא כחלק מהשגרה".

ר' ברוך שטרן, מנהל מרחב בני ברק: "ע"פ נתוני ביטוח לאומי, כמחצית מתושבי בני ברק הינם חברי 'מכבי'. אנו מחויבים להעניק להם, כקופה מובילה, את מלוא השירותים ברמה הגבוהה ביותר ובמקביל – לשים דגש רב על הקשר האישי ועל ההלימה התרבותית. אציין כדוגמא את מרכז בריאות האישה, הממוקם בלב המרכז הרפואי, ופעיל עד שעה מאוחרת. זאת מתוך מטרה להנגיש עבור חברות מכבי את כל השירותים, בזמינות וקרבה גבוהה לבית. 'מכבי' הינה הקופה היחידה בבני ברק שמפעילה מכוני לב ושמיעה, הממוקמים כאן במקום. כמו גם מכון פיזיותרפיה, מכון להתפתחות הילד, שירותי ריפוי בעיסוק, עבודה סוציאלית, בריאטריה, רטנגן, אולטרה-סאונד ומרפאת שיניים של 'מכבידנט'. בכל אלו, זוכים המבוטחים לטיפולים הטובים ביותר מבלי לצאת מהעיר ומהסביבה המוכרת".

ר' משה שלזינגר, מנהל השיווק למגזר החרדי: " מחוז המרכז בחר לשים דגש רב על נושא קידום הבריאות, שתוצאותיו המרשימות הושמעו כאן היום, בנתוני המדדים הקליניים ומדדי הבריאות השונים. כל אלו הגיעו בעקבות השקעה רבה ומאומצת של ראש המחוז, הגב' דבורה חסיד, ומנהל המרחב, ר' ברוך שטרן, העושים לילות כימים למען בריאותם השלמה מבוטחי מכבי".

לאחר הסקירה המקיפה למע"כ של רבני העיר בבני ברק, הודו הרבנים שליט"א להנהלת המחוז והמרחב על הסיור החשוב והמקיף.
הגאון רבי שבח צבי רוזנבלט שליט"א, רב אב"ד בני ברק: "זכיתי להכיר מקרוב את שירותי הבריאות המתקדמים, המומחים והרגישים. מרגש לראות מקרוב, כמה מחשבה מושקעת מאחורי כל פעילות, בדיקה, סדנא ושירות רגיל של לקיחת דמים. בדרך זו, המשלבת בין מומחיות לשירותיות – תמשיך 'מכבי' ותצמח בעז"ה בכל רחבי הארץ".

הגאון רבי חיים יצחק אייזיק לנדא שליט"א, רב אב"ד בני ברק: "על הפסוק 'ורפא ירפא' אומרים חז"ל: "מכאן שניתנה רשות לרופא לרפא". למעשה, מכח פסוק זה שבתורה, מגיעים היכולת והסמכא לרופאים לרפא את החולים, מתוך אמונה תמימה כי הם שליחים בעולמו של הקב"ה, להביא מזור לעמ"י. ב'מכבי', חשים היטב את תחושת השליחות, את הרצון להנגיש ולתת שירות לכל אחד מהציבור. ליצור מצב בו לכל שאלה – יש תשובה, ולכל אתגר – מחפשים פתרון. אין ספק כי 'מכבי' קשובה לכל מבוטחיה, נותנת מענה ומאפשרת לכל מבוטח לקבל את השירות הרפואי לו הוא זקוק, תוך שמירה קפדנית על גדרי ההלכה".

 

השארת תגובה