הימים המסוכנים לתאונות דרכים בכבישי העיר

עמותת אור ירוק פרסמו את חודשי הקיץ הכי מסוכן בכבישים לפי חתך של ערים • מהו החודש המסוכן ביותר בבני ברק וכמה תאונות התרחשו בו

שוטר תנועה במארב לייזר. צילום: צילום אור ירוק
שוטר תנועה במארב לייזר. צילום: צילום אור ירוק
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בחודשי הקיץ יותר אנשים מבלים בחופשה, מחוץ למסגרות והשגרה נשברת, החום הכבד מגביר את העייפות וקשה יותר להתרכז. על פי ניתוח של עמותת אור ירוק לנתוני הלמ"ס בבחינה של חמש השנים האחרונות (2014-2018), עולה כי החודש בו המסוכנות הגבוהה ביותר להיפגע בתאונת דרכים בתחום העירוני הוא חודש יוני.

בבני ברק נמצא כי החודש המסוכן ביותר להיפגעות בתאונות דרכים הוא מרץ במהלכו נפגעו 115 בני אדם בין השנים 2014-2018, הבא אחריו במסוכנות הוא דצמבר במהלכו נפגעו 111 בני אדם בחמש השנים האחרונות.

בחמש השנים האחרונות נפגעו בתאונות דרכים בחודש יוני 6,456 בני אדם בתאונות דרכים בערים ובישובים, החודש הבא אחריו במסוכנות הוא מרץ שבמהלכו נפגעו 6,312 בני אדם, לאחריו מאי שבמהלכו נפגעו 6,232 בני אדם בתאונות ואחריהם אוגוסט ויולי בהפרשים קטנים: 6,211 נפגעים בחודש אוגוסט ו6,206 נפגעים ביולי. החודש בו המסוכנות היא הנמוכה ביותר הוא החודש החורפי דצמבר

כאשר בחמש השנים האחרונות נפגעו בתאונות בחודש זה 5,182 בני אדם.

בתל אביב-יפו נפגעו במהלך חודש יוני בחמש השנים האחרונות 806 בני אדם והוא החודש בו מספר הנפגעים הגבוה ביותר בעיר, גם בירושלים מספר הנפגעים הגבוה ביותר בחודש יוני – 698 נפגעו בתאונות דרכים. בחיפה נפגעו 400 בני אדם בחודש יולי והוא החודש המסוכן ביותר בעיר, בבאר שבע ובפתח תקווה החודש המסוכן ביותר הוא דווקא מרץ שבמהלכו נפגעו בתאונות דרכים בבאר שבע 287 בני אדם ובפתח תקווה 286 .

ארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק: "בדיקת החודשים בהם נרשמת היפגעות יתר בערים מאפשרת לכלל הגופים האמונים על הבטיחות בדרכים ובהם ראשי הערים, משטרת ישראל ומשרד התחבורה והבטיחות בדרכים, לפעול באופן ממוקד יותר לשיפור הבטיחות. נתונים אלה יכולים להוות כלי אפקטיבי להקטנת מספר התאונות והנפגעים. בחודשים האדומים חייבים להגביר את המודעות לתאונות הדרכים ובעיקר את הנוכחות והנראות המשטרתית כדי למנוע עבירות תנועה שיסכנו את החיים של כולנו. החופש הגדול כבר כאן וגופי הבטיחות חייבים לשלב ידיים כדי שכל הילדים יחזרו אל ספסל הלימודים בריאים ושלמים".

החום הגדול כבר הגיע ואנו עוברים ימים של שרב וחמסין, הרכב לוהט והעייפות גוברת, כל אלה מכבידים על הנהיגה ופוגמים בערנות שלנו. חשוב להיכנס לכלי הרכב לאחר מנוחה והתרעננות, להקפיד לשתות משקאות קלים לפני הנסיעה ולנסוע ברכב ממוזג ומאוורר. במידה וחשים עייפות במהלך הנהיגה חשוב לעצור להתרעננות במקומות המיועדים לעצירה, לאכול משהו קל ולשתות משקה צונן ורק לאחר שמתאוששים ניתן להמשיך בנסיעה.

השארת תגובה