שודדי ה-2000

עובד משטרה פתח קובץ – והעיר תשלם 600 אלף דולר

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ריביירה ביץ' שבפלורידה מצטרפת לרשימת הערים נפגעות הסייבר. המתקפה החלה ב-29 למאי, כשעובד המשטרה המקומית פתח קובץ קטלני שנשלח אליו. הווירוס שהכיל הקובץ התפשט במערכת המחשוב העירונית, פגע במערכת האימייל שלה ובאפשרויות פעילות מוקד החירום 911.

חלקים גדולים מהתשתית בארה"ב חשופים למתקפות. בולטימור, לדוגמא, משותקת כבר רוב החודש האחרון – אך עדיין מסרבת להעביר את 76,000 הדולר שדורשים הפורצים שהשתלטו על המערכת. מועצת ריביירה ביץ' כבר אישרה את תשלום הכופר, אבל היא יצאה ממש בזול מול סיפורים מקבילים. מתקפת הכופר שפגעה באטלנטה הייתה יקרה הרבה יותר: היא עלתה לעיר כ-2.6 מליון דולר. והן לא היחידות בעסק: ניו יורק, אולבני, סן דייגו וסרסוטה שבפלורידה, כמו גם בית חולים בלוס אנג'לס – חוו את מכת ההאקרים על בשרם.

כדי להתמודד מול התופעה והאמצעים המפותחים שעומדים לרשות הפורצים המודרניים, זקוק העולם נואשות – וישראל, הניצבת מול אתגרים בטחוניים, על אחת כמה וכמה – לאנשי מקצוע בתחום הגנת הסייבר. הדרישה למיישמי הגנת סייבר גוברת והולכת, ומטה הסייבר הלאומי בחר להסדיר את התחום בשלב הראשון של תהליך הסדרת מקצועות הסייבר בישראל.

אם אתם בעלי זיקה למחשבים ולטכנולוגיה, אתם מוזמנים לעלות על הגל ולרכוש מקצוע מבוקש ומתגמל. חייגו עכשיו כוכבית 2245 והצטרפו למסלולי הסייבר במרכז החרדי להכשרה מקצועית.

השארת תגובה