ילד של אבא: "זה אני בנך האובד ומחפש אותך"

על רקע תופעת הנושרים שמפצלת משפחות רבות בציבור החרדי, נפגשים באולפן הרב מוטי קורנפלד שמלווה צעירים חרדים בשלבי גיוס מטעם ארגון שח"ר ובנו דניאל לשיר משותף מרגש שפונה למשפחות לילדים נושרים בבקשה להעניק תמיכה, חיבוק ועידוד לבני הנוער המשתוקקים ומחפשים את מקומם הייחודי

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

תופעת הנושרים, צעירים ממשפחות חרדיות שאינם משתלבים בקהילותיהם, זאת מציאות שהיא חלק מהחיים החרדיים כבר שנים ארוכות. רבות נכתב ונעשה על מה ניתן לעשות כדי לעזור לצעירים אלה להשתלב בחזרה בישיבות ובקהילה. אך בתוך המשפחה, האתגרים היומיומיים קשים מנשוא, ההתמודדות היא פנימית ונשארת כמעט ללא מענה וסיוע מן החוץ.

הרב מוטי קורנפלד מחנך בעל ניסיון של למעלה מ – 35 שנה בהוראה וייעוץ ומלווה מטעם ארגון שח"ר מאות צעירים חרדים שהשתלבו בשירות משמעותי בצה"ל. בנוסף, הרב קורנפלד מעורב במוסיקה יהודית במשך למעלה מ -40 שנה בהפקות מוזיקאליות והופיע בעבר על במות בארץ ובחו"ל.

דניאל בנו הוא מוסיקאי מוכשר ומוצלח שהקליט וביצע שירים משלו ועכשיו פורץ איתם החוצה לעולם. יחד הם מביאים את סיפורם האישי בכתיבה, לחן, ביצוע והפקה יוצאת דופן שנגעה בלבבות רבים. שיר זה הוא קריאת כיוון למשפחות, קריאה לחשיבה מחדש, לתמיכה לחיבוק, לעידוד ואהבת בני הנוער המשתוקקים ומחפשים את מקומם הייחודי במשפחותיהם ובקהילתם.

ארגון שח"ר, שהרב קורנפלד פועל במסגרתו, חותר לקידום ופיתוח תכניות לסיוע ועידוד השתלבות המגזר החרדי בשירות צבאי, קבוצות נוער, חינוך, מור"ק, הכשרות פיזיות, מנטליות וסיוע בהליכים לקראת החיול. הארגון היה שותף בהקמת מסלולי לחימה מותאמים למגזר החרדי – פלוגת תומר בחטיבת גבעתי ופלוגת חץ בחטיבת הצנחנים.

הארגון מלווה את הסגל הפיקודי לקראת קליטת המשרתים החרדים, הכרות עם המאפיינים של המגזר החרדי, נושאי זהות, תרבות ונורמות קהילתיות והלכתיות. הארגון מלווה את המשרתים החרדים, מתן מענים לצרכים משתנים, שיעורי תורה, אירועי חברה ומועד, קשר עם המשפחות והקהילה.

הארגון מלווה את בוגרי המסלולים לקראת השתלבות בחיים האזרחיים, אבחון נטיות תעסוקתיות, הכוונה לעולם ההכשרות המקצועיות, האקדמיה, התעשייה והתעסוקה.

תגובה אחת
  1. הגיע הזמן שיכנס מודעות לדבר ויפסיקו לנדות אותנו.
    ועוד אחרי הסבל והאלימות שחבינו מההורים ומהמורים בבתי ספר החרדים
    עוד יש להם ציפיות שנחזור למקום שלא טוב לנו בו. כל עוד אנחנו לא חרדים אנחנו לבד במציאות חדשה ללא תמיכה כאילו בעולם זר
    עשיתי צבא לחמתי שרתתי ביחידה מובחרות היה טוב היה משפחה חיבוק החברים תמך תמיד שהיה קשה. אחרי השיחרור אתה שוב לבד והכל שוכח שאתה קיים . קשיים בלהתחיל מחדש למה המדינה סימנה אותך בגלל עבר פלילי באותך נער שהיה גר ברחובות העיר ובגלל הסמים שרצית לברוח בתקופה שהייתה נער סגר על כל צעד שתעשה כבר יותר 11 שנה אחרי התיק האחרון ועדיין אנחנו מסומנים כלא רצויים בשום מקום
    הגעתי למסקנה להתחתן מקדם בגיל 25 להקים משהוא שלי היום אני בן 28 עם 3 ילדים יפים ואישה מושלמת. עדיין כל צעד שעושה יש בוא מחסום בגלל העבר שלי החוסר שאין לנו בגרויות בלחץ יש הסכלה של 12 שנות לימוד, כי למדנו בישיבות ושם אין דבר כזה בגרויות תורה, גמרה, הלכה,ועוד החלק החשוב לא קיים. התמיינתי ליחידות נוספות לאחר השירות הצבאי שאתה צריך להביא תשובות למה קרה מה שקרה וליזכר כמה פעמים היה שימוש בסמים שזה לא קל ולקבות שלא ישפטו אותך בגלל העבר. שימחקו את העבר מספיק כל מה שעברנו הוא מספיק ודי

השארת תגובה