עימותים אלימים בבית שמש

פינוי 2 בתי כנסת הלילה בשכונת חפציבה בית שמש, גררו עימותים אלימים עם כוחות המשטרה במקום

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בשכונת חפציבה בבית שמש פונו הלילה 2 בתי כנסת ששהו בקרוואנים בלתי חוקיים, אחד מהם של חסידות ברסלב. עם הגעת נציגי העירייה לפנות את הקרוואנים התאספו במקום מאות איש שניסו למנוע את הפינוי. במקום התחוללו עימותים אלימים עם כוחות המשטרה שהגיעו לאבטח את הפינוי, אחד השוטרים נפצע בראשו מיידוי אבנים.

ממשטרת ישראל נמסר: "משטרת ישראל אבטחה הלילה אכיפתו של צו הריסה שניתן למבנה לא חוקי שהוקם בעיר בית שמש במסגרת אכיפת תכנון ובניה. הלילה הגיע כוח משטרה ביחד עם נציגי עיריית בית שמש לביצוע הריסת מבנה שהוקם ושימש את הציבור באופן בלתי חוקי בשטח עיריית בית שמש. שוטרי משטרת ישראל אבטחו את נציגי עיריית בית שמש ועובדי הקבלן שביצעו בפועל את הריסת המבנה.

לאזור ההריסה הגיעו כמה מאות פורעים שהחלו להתפרע במקום וליידות אבנים וחפצים שונים לעבר השוטרים. במהלך ההתפרעות נפצע שוטר בראשו והוא פונה בהמשך על ידי מד"א לקבלת טיפול רפואי. משטרת ישראל, פועלת על מנת לאבטח ביצועם של צווים שיפוטיים תוך שמירה על הסדר הציבורי ומניעת כל ניסיון להפריע למימוש הצו, ובתוך כך תפעל למיצוי הדין עם אותם מתפרעים."

מעיריית בית שמש נמסר: "לאחר חודשים של אי קיום הסכם חתום לפינוי קראוון בבית שמש פונה הקראוון. "עיריית בית שמש תמשיך ותאכוף את החוק לרווחת כלל התושבים״

עיריית בית שמש פועלת בחודשים האחרונים בכדי להגיע להבנות על פינוי מבנים לא חוקיים מרצון. בהתאם לכך, לפני מספר חודשים הגיעה העירייה להבנות ולהסכם חתום עם לייפר שלום, הבעלים של מבנה לא חוקי ברחוב בן איש חי, לפיו המבנה יפונה על ידו. לייפר אף נתן שיק ביטחון בסך 35 אלף ש״ח לעיריה. בהסכם לייפר חתם: ״אני מתחייב לפנותו מחוץ לעיר בית שמש ולהשאיר את המגרש ללא כל איש או חפץ״.למרות התחייבותו, סירב לייפר בחודשים האחרונים לפנות את המבנה ובכך הפר הסכם עליו הוא חתום (מצ״ב ההסכם החתום על ידו וצילום של שיק הביטחון).

מעיריית בית שמש מדגישים: ״מדובר במבנה שהוצב על קרקע ציבורית ללא כל אישורים או הקצאות כדין. עיריית בית שמש אינה ששה לעימותים ועל כן הגיעה להבנות עם מר לייפר לפיהן המבנה יפונה על ידו. למרות דרישות חוזרות ונשנות מטעם העירייה לפנות את המבנה, בחר, לצערנו, מר לייפר להפר את ההסכם עליו הוא חתום וצו בית משפט. השטח עליו מונח המבנה הינו רכוש הציבור, כאשר תפקיד הרשות המקומית וחובתה הוא לשמור על ייעודו המקורי. עיריית בית שמש תמשיך ותאכוף את החוק לרווחת כלל התושבים״.

תגובה אחת
  1. זה מה שקורה שממשלה עוסקת בקומבינות במקום בטיפול רציני בתושבים.ביבי כל הזמן עסוק בבילויים לא פותר כלום.אין לממשלה שום סמכות.החרדים פורעי חוק מצפצפים על חוקי המדינה.בגלל שביבי זקוק להם לקיום הממשלה .הכל נעשה בכפפות משי.אז המצב הולך ומחמיר.לגבי האתיופים ביבי יצא בהצהרה אנחנו מדינת חוק.שקר וכזב .יש איפה ואיפה.

השארת תגובה