"החלוקה בישראל היא בין מי שדוגל בסובלנות לבין מי שלא"

שר החינוך נפתלי בנט ויו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג השתתפו באירוע "יום האחדות" לציון שנה לחטיפתם ורציחתם של 3 הנערים הי"ד ונפגשו עם תלמידים ■ השניים לא הצליחו שלא לעסוק בפוליטיקה

שר החינוך נפתלי בנט, ויו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג, באירוע אחדות. צילום: ששון תירם
שר החינוך נפתלי בנט, ויו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג, באירוע אחדות. צילום: ששון תירם
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

שר החינוך, נפתלי בנט, ויו"ר האופוזיציה, ח"כ יצחק הרצוג, העבירו הבוקר שיעור אזרחות מיוחד לתלמידים, במלאת שנה לחטיפתם ולרציחתם של שלושת הנערים נפתלי פרנקל, גיל-עד שאער ואייל יפרח הי"ד.

השיעור התקיים בבית הספר "יחד" במודיעין, בית ספר משותף לתלמידים חילונים ודתיים, בהשתתפות הוריהם של גיל-עד שער ונפתלי פרנקל הי"ד.

יו"ר האופוזיציה, ח"כ יצחק הרצוג, לא הצליח שלא לדבר על המחלוקות עם הנואם השני, שר החינוך. "אני לא חי אורח חיים דתי אך אני חי באמונה שלמה. המחלוקות קיימות בין אורח חיים שונה ויש פסיפס של אמונות ודעות שונות ואי אפשר לברוח מזה. ויכוח ומחלוקות תמיד יהיו, השאלה היא איך זה לא הולך לשנאת חינם", הבהיר הרצוג.

הוא טען כנגד הבית היהודי כי "בבחירות נחצו קווים. מפלגתו טענה שאנחנו, אני, לבני ופרופ' יונה אנחנו אנטי ציונים ולדעתי נחצה קו אדום. חוץ מזה שזה לשון הרע, זה דברים שאי אפשר לשכוח".

השר בנט ענה: "אנשים חושבים שהסכנה בישראל היא בין ימין ושמאל, בין קואליציה לאופוזיציה, וביום הזה אני מבקש לומר: החלוקה בישראל היא בין מי שדוגל בסובלנות לבין מי שלא, בין מי שמקדש את אחדות העם לבין מי שמקדש את המפריד שבינינו".

השר נוסיף כי "אנחנו רואים הבוקר בכל הכותרות הראשיות את התגברות החרם על ישראל. המחרימים לא עושים הפרדה בין ימין לשמאל, מבחינתם – הפגיעה בישראל היא בכולנו. זה המסר מהיום הזה – מדינת ישראל היא מדינה חזקה, אנחנו חזקים יחד".

תגובה אחת
 1. בנט לפעמים מדבר לעניין , אך תגיד את האמת שהמחנה הציוני זה המחנה הפך האמת הפך הציונות , נגד יישוב הארץ .
  אז למה הם לקחו את השם הזה? להראות שהם כאילו ימין או מרכז ולעבוד על הציבור , כי הציבור היום לא חושב רק נסחף אחרי משחקי שיווק ותיוג. שימו לב זה קורה הרבה .

  ארגונים בעד ליברליות- בעד לשמוע צד אחד אבל לא מוכנים לשמוע את הצד היהודי או הדתי, הכל בשם "הליברליות". חח

  ארגונים ירוקים – מסווה של תנועות שמאל נגד הבנייה בארץ
  ארגונים חברתיים -נגד החברה, ובעד לקדם את השוליים
  ארגונים נגד גזענות – הכי גזענים נגד יהודים
  ארגוני זכויות אדם – דואגים לזכויות של מחבלי חמאס
  עיתון הארץ – שונאים את הארץ

השארת תגובה