שר הרווחה שותף בחברות הגז ב-50 מיליון שקלים

בעבר חקרה הרשות לניירות ערך האם כץ רכש את תעודות ההשתתפות בישראמקו בהתבסס על מידע פנים, אבל חקירתה לא העלתה ממצאים שאישרו את החשד וכץ נוקה ממנו

ח"כ חיים כץ. ככה מתלבשים חיים!
ח"כ חיים כץ. ככה מתלבשים חיים!
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

שר הרווחה חיים כץ מחזיק ביחידות השתתפות של ישראמקו בשווי עשרות מיליוני שקלים. ההערכות הן ששווי אחזקותיו הנוכחי הוא כ־50 מיליון שקל, כך נודע הבוקר.

כץ רכש את יחידות ההשתתפות בלפחות שתי פעימות שונות לפני גילוי מאגר הגז תמר בינואר 2009, שהזניק את ערכן. ישראמקו מחזיקה ב־29% מתמר, וכיום נסחרת יחידת השתתפות שלה במחיר של כ־80 אגורות, לעומת מחיר שנע בין 2 ל־4 אגורות בשנים שלפני גילוי המאגר.

העובדה שכץ השקיע בישראמקו פורסמה בעבר, אבל ההיקף העצום של אחזקותיו מעולם לא נחשף, בין היתר משום שהצהרת ההון שלו לא פורסמה ברבים. כץ, שר הרווחה החדש, כיהן עד לאחרונה ובמשך 22 שנה גם כיו”ר ועד העובדים בתעשייה האווירית והוא ידיד קרוב של אנשי העסקים החשאיים המזוהים עם ישראמקו, קובי מימון וחיים צוף.

בעבר חקרה הרשות לניירות ערך האם כץ רכש את תעודות ההשתתפות בישראמקו בהתבסס על מידע פנים, אבל חקירתה לא העלתה ממצאים שאישרו את החשד וכץ נוקה ממנו.

ביחס לאחזקות בישראמקו נמסר מטעמו של השר כץ כי “לשר מניות שקנה, כמו רבים אחרים, הרבה לפני מועד גילוי הגז. למרות היותו אמיד מנהל השר כץ אורח חיים צנוע ומחנך את ילדיו לעבודה ומצוינות. פעילותו הציבורית מעידה כי חיים כץ פרלמנטר מצטיין שהעביר בשנים האחרונות עשרות חוקים חברתיים שמטרתם שמירה על זכויות העובדים והגמלאים”.

ביחס לעובדה כי לא חשף את הצהרת ההון שלו ואת קשריו עם מימון וצוף, נמסר כי “השר כץ יגיש במועד וכמקובל את הצהרת ההון שלו למבקר המדינה. השר הדיר עצמו מכל מגע הקשור בהסדרת הגז בישראל וכל ניסיון לקשור אותו לכך הוא פופוליסטי. השר עסוק בענייני משרדו וכל תשומת ליבו מוקדשת לכך וגורמים אינטרסנטים מבקשים להפריע לפועלו”.

השארת תגובה