נתניהו נגד ליברמן: "לא היו מצביעים לו"

ראש הממשלה יוצא למתקפה חריפה נגד השותף לשעבר ■ בישראל ביתנו מגיבים: "נתניהו אינו רשאי לדבר בשם המחנה הלאומי. מפלגתנו היא האלטרנטיבה הימנית היחידה"

ראה"מ נתניהו בנאומו בגני התערוכה. צילום: הליכוד
ראה"מ נתניהו בנאומו בגני התערוכה. צילום: הליכוד
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ראש הממשלה בנימין נתניהו אירח אמש (ראשון) פעילי ליכוד בולטים במעונו בירושלים, לקראת הצבעה בתוך המפלגה בשאלה אם המרכז הוא שיקבע את הרשימה לכנסת. זאת, כחלק ממאמציו שלא לאפשר להצבעה לעבור, ולהשאיר את הבחירה בידי כלל המתפקדים. באירוע סיפר ראש הממשלה על המאמצים להרכבת הממשלה ואף להרחיב אותה, וכן לאכזבתם של חברי הכנסת במפלגתו ולדרישות הקואליציוניות.

"הייתה מערכת מאוד קשה, חלק מכם הייתם כאן, ולא יכולנו לדעת מה תהיה התוצאה", פתח נתניהו. "היא הפתיעה רבים, היא הראתה שהציבור בישראל נותן לנו, לליכוד ולמחנה הלאומי, מנדט ברור להוביל את המדינה שלנו. המסר היה מאוד ברור. (אנשים) שאלו: 'איך הדרום הצביע לליכוד?', מישהו היה בבאר שבע בזמן האחרון, ראיתם מה מתרחש שם? הם (הבוחרים) ראו את זה".

בהמשך, התייחס נתניהו ליריבו לראשות הממשלה בבחירות, יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג – ועקץ: "אז נכון, אנחנו לא עשינו סרט על הקמפיין, אבל עשינו קמפיין והבאנו את הנבחרת הטובה ביותר והמנוסה ביותר, שתמשיך להוביל את המדינה בצורה האחראית והמוצלחת שלה".

לאחר מכן עבר נתניהו לתקוף את שותפו לדרך בעבר, יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן. "עשינו קמפיין והבאנו את הנבחרת הטובה ביותר והמנוסה ביותר שתמשיך להוביל את המדינה בצורה האחראית והמוצלחת שלה. הדברים מדברים בעד עצמם ולא צריך להוסיף, אבל קרתה פה תקלה והתקלה היא פשוטה: שישה מנדטים שנועדו להיות חלק מהקואליציה של המחנה הלאומי, הועברו מצד לצד. לא חושב שהיה אחוז אחד מאלה שהצביעו לישראל ביתנו שהיה מצביע לה אם היו אומרים להם שהם יתאחדו עם השמאל לקואליציה להפיל את ממשלת הליכוד", אמר.

ממפלגת "ישראל ביתנו" נמסר בתגובה: "ראש ממשלה שהצביע בעד ההתנתקות וסירב לכלול בקווי היסוד של הממשלה סעיפים כמו מיגור שלטון החמאס, עונש מוות למחבלים, התחייבות לבנייה בגושי ההתיישבות ובשכונות היהודיות בירושלים, והסכים לוותר על השיוויון בנטל – אינו רשאי לדבר בשם הימין או המחנה הלאומי. כל ההתנהלות של ראש הממשלה נתניהו, כולל הקריאה הנרגשת בנוגע לערבים הנוהרים לקלפיות ביום הבחירות, ההתנצלות על כך מיד לאחר הבחירות וההמתנה המביכה שלו למפלגת העבודה שתואיל להיכנס לממשלתו, מוכיחה כי 'ישראל ביתנו' היא האלטרנטיבה הלאומית הימנית היחידה הקיימת במפה הפוליטית".

השארת תגובה