גלריה: הבחורים הצעירים נבחנו אצל אברכים יודעי ש"ס

בחורי ערלוי הצעירים שלמדו בבא קמא רצו אתגר בכדי להיבחן על המסכת ונבחנו אצל אברכי ש"ס אידן הבקיאים בכל הש"ס ישר והפוך

0S8A4667
0S8A4667
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

לאחר שבאחרונה אברכי רשת הכוללים 'ש"ס אידן', נבחנו בעל פה בשאלות מסובכות בכל חלקי הש"ס, בישיבת 'דעת אהרן' אצל הגאון רבי ניסן קפלן והגאון רבי רפאל שמואלביץ שעל כך התבטא הגר"ד כהן ראש ישיבת חברון שצריך להזמין את האברכים לכל ישיבה בכדי לדעת איך נראה ש"ס חי ואמיתי – האברכים בחנו את תלמידי ישיבת ערלוי לצעירים.

הגאון רבי יהושע מנחם וייס, המנהל רוחני של ישיבה לצעירים ערלוי בבני ברק, לקח את העניין צעד אחד קדימה לאחר שבחורי שיעור ב' של הישיבה שלמדו את מסכת בבא קמא בעל פה חיפשו אתגר בכדי להיבחן בעל פה על כל המסכת.

הרב וייס ביקש מחברי כולל ש"ס אידן הגאונים בש"ס לבוא ולבחון את הבחורים ואכן הגאון רבי משה אייזיק סמט ראש הכוללים של ש"ס אידן, התייעץ עם האברכים והם הסכימו להקדיש זמן ללימוד בלוח הזמנים העמוס.

הבחורים בני ה -15 הגיעו לכולל ש"ס אידן בירושלים, והתחלקו לזוגות להם הוצמד אברך כשעל שולחן הבחינה אין כלל גמרות וספרים.

וכך במשך כמה שעות נבחנו הבחורים על כל מסכת בבא קמא, לארכה ולרחבה וענו על כל השאלות כשלאחר מכן התאספו הבחורים למבחן כללי ביחד.

האברכים שמחו לראות את כוחם של כל אחד מהבחורים ולדברי אחד הנוכחים "התחושה הכללית הייתה שהחכמים ותלמידי החכמים הצעירים הם הוכחה עד כמה השכל מעמיק והידע המקיף של הש"ס יכול גם להתחיל בגיל צעיר.

המשגיח הרוחני בישיבת ערלוי שארגן את האירוע, סיפר כי הבחורים חזרו לישיבה במצב רוח מרומם וכעת לאחר שידעו את מסכת בבא קמא הם חפצים להפוך לאברך ב'ש"ס אידן'.

השארת תגובה