סערת התמרור: האם "ליאון מחזיר את ירושלים אחורה"?

תמרור 'אין כניסה בשבתות' שהוצב בפסגת זאב, עורר סערה לאחר שתושבים חילוניים טענו כי ליאון מחזיר בכוח את מלחמות השבת # האמת? התמרור אושר בתקופת ברקת והוצב לפני ארבעה חודשים

תמרור
תמרור
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

תמרור 401 המורה על אין כניסה בשבתות ובמועדי ישראל הצליח לעורר סערה רבתי בעיר, לאחר שתושבים חילונים בשכונת פסגת זאב התלוננו על הצבת תמרור זה בשכנותם. יו"ר האופוזיציה עופר ברקוביץ תקף וטען: "ליאון מחזיר את ירושלים אחורה, מחזיר את סכסוכי השבת". בהמשך התברר כי ההצעה להצבת התמרור אושרה בימי ראש העיר הקודם ניר ברקת.

המדובר הוא על תמרור שהוצב בסוף רחוב 'מזל טלה' שבשולי פסגת זאב, לכיוון רחוב רביץ בשכונת נווה יעקב, שכונה חרדית ברובה. רביץ הוא רחוב חדש שחלקו עדיין בבנייה והבקשה להצבת התמרור המורה על איסור כניסה בשבתות, הוגשה עוד בימי ניר ברקת, בהתאם לאופי האוכלוסייה במקום, כשהעובדה שהילדים משחקים על הכביש בשבתות וממילא מדובר בדרישה בטיחותית, נלקחה אף היא בחשבון.

נציין, כי המקום בו הוצב התמרור לא מוביל לשום מקום מלבד לאזור החדש בנווה יעקב, שכולו מאוכלס במשפחות חרדיות. משכך, התמרור לא היה אמור להפריע כלל לתושביה החילונים של פסגת זאב.
בהתאם לבקשה, הצבת התמרור אושרה בימי כהונתו של ניר ברקת וכן על ידי מהנדס מטעם משטרת ישראל, כך על פי הפרסום ב'כיכר השבת'. לפני כארבעה חודשים הוצב התמרור במקום.

היה מי שניסה לעורר מהומה בשכונה ויצר מצג שווא כביכול התמרור הוצב בימים האחרונים, על מנת להתסיס את חברי העירייה החילונים שיפתחו בקול זעקה נגד ראש העיר משה ליאון ש'מחרד' את העיר.

בסיעת התעוררות פרסמו הודעה ולפיה: "שוב הקואליציה של ליאון פועלת במחשכים לשינוי הסטטוס קוו בירושלים ושינוי צביון השכונות בעיר, תוך דחיקה של הציבור הציוני מפסגת זאב, ותוך פגיעה בחיים המשותפים בעיר. שנים לא סגרו בירושלים אף רחוב לתנועה, לא הייתה דרישה כזו. פתאום מגיע ליאון, בניגוד לנהלים ולסטטוס קוו, משנה את אורחות החיים המוסכמים בשכונה, ומחרחר ריב ומדון. ליאון מחזיר את ירושלים אחורה ומחזיר את סכסוכי השבת לעיר. לא זו הדרך לנהל את העיר".

בעיריית ירושלים הגיבו לטענות ובהודעה שפורסמה מטעמם נאמר: "מדובר בתמרור ישן, שנפל והוחזר למקום שגוי. כמובן שהוא יועתק למקום הנכון. מומלץ לא למהר להסיק מסקנות וליצור מתחים מיותרים בין חלקי הציבור, לפני שבודקים לעומק את הנתונים".

בתנועת התעוררות מסרו: "תושבי פסגת זאב פנו אלינו עתה. לא היה שום תהליך אישור של התמרור כפי שמחויב בוועדות העירייה. התמרור הוצב בעבר בנווה יעקב והועבר כעת לפסגת זאב. העירייה כבר הודיעה שמדובר בטעות ותשנה את מיקום התמרור, כך שהדברים שנאמרו היו במקומם והעירייה מתקנת".

למרות שהעירייה טענה בתגובתה כי התמרור הוצב במקום שגוי, העיתונאי חיים פרידלנדר הציג הרשאות של 'רשות התמרור' ולפיהן התמרור הוצב במקום שיועד לו על ידי העירייה ולא במקום שגוי, מה שמוכיח כי היה מי שניסה להתסיס את הזירה לחינם.

יצוין כי בעקבות הסערה והתגובות, בעיריית ירושלים הוחלט להזיז את התמרור בכ-100 מטרים, באופן שיבלוט פחות מהכביש המוביל ויפנה פנימה, כלפי שכונת נווה יעקב.

השארת תגובה