בלי בושה: 'סיירת הגנבים' של בית הקברות

בעקבות תלונות רבות שהגיעו לחברה קדישא מצד משפחות שטענו לגניבת רכוש מקברי יקיריהן בבית העלמין סנהדריה, עוכבו לחקירה חשודים בגניבת בתי נרות המיועדים להדלקת נרות נשמה

בית הקברות בהר הזיתים (צילום: ויקיפדיה)
בית הקברות בהר הזיתים (צילום: ויקיפדיה)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בשבועות האחרונים עשרות מתקנים של בתי נרות, המיועדים להדלקת נרות נשמה, נגנבו ממצבות בבית הקברות סנהדריה הסמוכה לצומת בר אילן, כך פורסם ב'כל העיר'. על פי הדיווח, משפחות רבות התלוננו לחברה קדישא על היעלמותם ובעקבות כך תוגברו הסיורים בבית הקברות.

גורמים בחברה קדישא קהילת ירושלים אמרו בשיחה עם 'כל העיר', כי במהלך החודשים האחרונים התחילו להגיע תלונות על גניבת מתקנים להדלקת נרות בבית הקברות. "המקום בדרך כלל סגור ויחסית קטן", אמרו בחברה קדישא והוסיפו, כי "לא היו מקרי גניבות של דברים כאלה. בתקופה האחרונה התחלנו לקבל פניות מצד עוד ועוד משפחות שעולים לאזכרה שהמתקנים בקברי יקיריהם נעלמים".
בחברה קדישא אף מספרים, כי בעקבות התלונות הסיורים במקום תוגברו ועם הזמן התעורר חשד על אדם שהסתובב במקום בצורה מחשידה, אך מאחר ולא היו הוכחות לדברים מפלילים לא נקטו בצעדים כלשהם.

לפני כשבועיים, בעקבות דיווח של שכן המתגורר בסמוך לבית הקברות על צעיר שהסתובב במקום באופן חשוד, הוזעקה המשטרה למקום, לאחר שאנשי החברה קדישא הבינו כי הם האחראיים להיעלמותם של בתי נרות.

במשטרת ירושלים הגיבו למקרה ומסרו: "בעקבות דיווח שהתקבל במשטרה אודות חשד לגניבה, הגיעו למקום שוטרים שאיתרו את החשודים במעשה ועיכבו אותם לחקירה. מטבע הדברים, בשל החקירה שעודנה מתנהלת בעניינם של החשודים, אנו לא יכולים לפרט מעבר לאמור בשלב זה, אולם נציין כי החשודים שוחררו לאחר חקירה בתנאים מגבילים. משטרת ישראל תמשיך לחקור במקצועיות כל עבירת גניבה".

השארת תגובה