מפעל הפיס תמך ביצירה מעוררת מחלוקת – אלפים ביטלו 'מנוי'

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ארגון בצלמו מסכם את קמפיין הדיגיטל. בפחות מיממה, למעלה מאלפיים איש ביניהם חיילי צה"ל הורים שכולים ואמנים ביטלו מנוי במפעל הפייס בגלל תמיכתו בסרט על לאה צמל.

בחודשים האחונים מתנהל קמפיין על ידי ארגון בצלמו והורים שכולים כנגד מפעל הפייס. הנימוק תמיכתם בסרט על לאה צמל . לאה צמל שהינה עו"ד המגנה על מחבלים ובני משפחותיהם ואף גאה בכך.

בפרסומי הסרט נאמר שלאה צמל מגנה על לוחמים חמושים דבר שעורר את זעמם של בני המשפחות השכולות שלאה צמל אישית ייצגה את רוצחי ילדיהם בוני משפחות הרוצחים.

בעקבות כך למעלה ממאה משפחות שכולות פנו באופן אישי ליו"ר מפעל הפייס שיבטל הענק הפרס הכספי בסך 150000 שקלים ליוצרי הסרט .

אולם מפעל הפייס סרב בטענה שמדובר בוועדה מקצועית שאינה בודקת תכנים.

בעקבות כך הפגינו אתמול הורים שכולים רבים מול מפעל הפייס ושפכו בקבוקי צבע אדום עם הכיתוב אראלה ממפעל הפייס לא התקשרה אליך אבל כן התקשרה ללאה צמל.

כזכור אין זה המאבק הראשון מול מפעל הפייס בנוגע למימון תכנים אנטי ישראלים לפני שנה חשף ארגון בצלמו שמפעל הפייס מממן את הספר של עו"ד מיכאל ספרד בו הוא מספר בגאווה איך פינה את עמונה . בעקבות כך מאות משפחות תושבי יו"ש התלוננו למפעל הפייס אולם מתברר שמפעל הפייס ממשיך בדרך זו.

השבוע החל גל חדש של ביטולי מינויים למפעל הפייס בתקווה שמפעל הפייס יפסיק מסיבות כלכליות מימון אירועים הפוגעים במדינת ישראל בןי המבטלים שרון גבאי חבר ליכוד וצלם ירושלמי מפורסם גם עובד חוגי פעיל ליכודניק מתל אביב ביטל אף הוא כך גם הגולש אלי חיים שהצהיר שאף ביטל שני מנויים למפעל הפייס. הגולש אלי כהן אף פרסם תמונה של כרטיס המנוי שלו גזור לשניים. גולשים רבים הצהירו שיבטלו גם הם. וחלקם אף הצהירו שיש להם שני מינויים ושניהם יבוטלו. גם הגולשת מיכל שניאור ביטלה מנוי וציינה הם סתם עובדים על אזרחי ישראל ואחר כך עושים שרירים על עוכרי ישראל. וסיימה מדינה בהפרעה.

מארגון בצלמו נמסר: מדובר במחאה עממית המכונה מחאת רשת שהגיעה מהציבור הישראלי שדרש צדק חברתי ולא האדרת טרור.

מדובר בקמפיין שמתגלגל, בעוד שמפעל הפייס לצערנו לא קלט את רצון מנוייו ורצון העם. בטוחנו שככל שמפעל הפיס לא יתעשת, הנזק יאמד בעשרות מליונים.

ארגון בצלמו מודה לאושיות הרשת ששיתפו פעולה עם הקמפיין הזה ביניהם הפעיל החברתי יואב אליאסי המכונה הצל, רן כרמי בוזגלו, קצין במיל. ואברהם בלוך.