יעקב אשר: הזדמנות לסיים את הסאגה

חבר כנסת יעקב אשר
חבר כנסת יעקב אשר
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

דברי חה"כ יעקב אשר בדיון שהתקיים אמש על סגירת שדה דב: "אם היו שומעים להתרעות שלנו בדיונים שקיימנו בועדת הפנים, לא היינו נמצאים במצב שהגענו אליו היום. אבל מגלגלים זכות על ידי זכאי ואולי יש כאן הזדמנות לסיים את הסאגה הזאת בצורה חיובית במסגרת הועדה כיום.

לעצם הענין: ההבנות וההסכמות שאפשר להגיע היום זה בעצם הרע במיעוטו.

כי הדבר הנכון שהיה צריך להיות פה זה תכנון מראש אחר של כל התכניות וכל האופרציה שלא נעשתה כמו שצריך ולא נבחנו הדברים הנכונים, מה שצריך פה היום זה רצון טוב ואולי יותר מזה של שני גורמים שכל אחד מהם הוא אוטוריטה בפני עצמו, גורם אחד זה הגורם הממשלתי על כל זרועותיו שיצטרך למצוא פתרונות לאזרחים בלי שזה יישאר רק במסגרת של הסכם של משרד התחבורה עם משרד הביטחון והצבא להמשיך לתת את השירות בשדה דב כמו שנתנו שם קודם, ובוודאי שגם יצטרכו למצוא פתרון לדרישות של משרד המשפטים ומשרד האוצר.

הגורם הנוסף שצריך לתת את הדעת ולרצות להגיע להסדר אלו בעלי האינטרסים, מנהלי "הגוש הגדול" שאף אחד מאיתנו לא רוצה לפגוע בהם. שני הגורמים האלו תלויים זה בזה, כי משרד המשפטים חושש מתביעות. – לכן אני אומר פה בפירוש לבעלי הזכויות אף אחד מאיתנו לא רוצה לפגוע בכם, ואני קורא לכם , הסירו את הגלימות והחששות, שבו ליד שולחן עגול, תביאו פתרון ש-3 שנים לא פוגע בזכויות שלכם, ואם צריך אני אישית אדאג להחתים את כל חברי הכנסת על ההסדר הזה בחקיקה. אין דרך אחרת.

אני מכיר את ראש העיר אילת הרבה שנים ומעולם לא ראיתי אותו מדבר ככה בהתרגשות כזו וזה דבר שכולנו צריכים לתת את הדעת עליו.

מניסיוני כראש עיר אני אומר העבודות לא יתחילו לפני שיעברו 3 שנים, אסור לנו לגרום לכך שהשטח של שדה דב יעמוד שומם במשך שנים ולפגוע בעורק החיים המרכזי של העיר אילת"

השארת תגובה