הקרב על ירושלים – שחזור

בשבוע הקרוב זה קורה – אירוע שחזור היסטורי חי של מסע וקרב הצלבנים בקרני חטין- לראשונה לא בשבת/ 3-5.7.19 (ימים רביעי-שישי)

קרני חיטין - צילום יחצ
קרני חיטין - צילום יחצ
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מדובר בשחזור היסטורי חי רב משתתפים וחפשי לקהל הרחב של המסע והקרב על ממלכת ירושלים בקרני חטין שבגליל התחתון.

לראשונה לטובת הקהל הדתי הוזז האירוע המרכזי ולא יתקיים בשבת אלא בשישי בצהרים.

ניתן לראיין את ראש מועדון השחזור או לסקר את האירוע – נשמח לסייע ולתאם (מצורפת הודעה לתקשורת ותמונות).

מדובר באירוע מיוחד ושונה בנוף הישראלי ובעל מאפיינים בינלאומיים.

השחזור ההיסטורי החי יתקיים כמידי שנה ביוזמת חברי מועדון REGNUM HIEROSOLYMITANUM "ממלכת ירושלים" על ציודם ועד כמה שניתן קרוב למקור: שריונים, קסדות, חרבות, רומחים וקשתות, חלקם רכובים על סוסים, וחלקם נעים רגלית.

במהלך המיזם מוגדרים מקומות ושעות של מפגשים עם קהל הצופים. כגון: מחנה אבירים בעינות ציפורי, כפר קדם, ומתחם הקרב עצמו בקרני חיטין, קהל המבקרים יכול לקבל הסבר מקצועי, לראות ולגעת בהיסטוריה וכל זאת ללא תשלום – הפרויקט אינו למטרות רווח והוא מאורגן על בסיס התנדבותי (המתנדבים מגיעים מהארץ ומחו"ל).

חשיבות הפרויקט היא בהכרת הנוף התרבותי וההיסטורי כחלק מתולדות ארץ ישראל והגליל התחתון, ניתן לקהל לקחת חלק באירוע דרך חוויה אישית וקבוצתית, בהתחברות לנוף הגאוגרפי, פיתוח תיירות היסטורית של האזור ותיירות אקולוגית בפרט, בהכרת התרבויות המקומיות המגוונות, בהכרה ושמירה על מלאכות מסורתיות.

מטרת הפרויקט להפוך לאירוע בינלאומי, בדומה למיזמים דומים ברחבי העולם ולתרום לקהילה המקומית והבינלאומית. זהו פרויקט השחזור הראשון והיחיד בארץ ומיוחד במינו וההתעניינות באירוע מרתקת ומעוררת וסקרנות רבה בקרב מדינות וקהילות רבות ברחבי העולם.

ההתעניינות באירוע מושכת אליה משתתפים מחו"ל- מספרד, גרמניה, בלרוס, ארה"ב, פולין, מולדובה אוקראינה ורוסיה ועוד מדינות (מדינות רבות מקיימות פסטיבלים של שחזור היסטורי לאורך השנה), חברי מועדוני השחזור בעולם נמצאים בקשר הדוק עם עמיתיהם בישראל ולוקחים חלק באירועי שחזור במדינות השונות באופן הדדי.

כאמור הפרויקט הינו התנדבותי וללא מטרת רווח ומתקיים כתרומה לקהילה, החשיפה והפרסומים בתקשורת יסייעו לקדם את האירוע המיוחד להנאת הציבור המוזמן ללא תשלום לחוות את השחזור ההיסטורי החי וכן להשגת הכרה ותמיכה של הממסד הציבורי במיזם זה.

השארת תגובה