20 סטודנטיות חרדיות סיימו בהצלחה תואר ראשון בפסיכולוגיה

השבוע התקיים טקס מרגש של סיום וקבלת תואר בבית ספר לפסיכולוגיה של הקמפוס החרדי שעל-יד אוניברסיטת בר-אילן. בטקס סיימו את מסכת לימודיהן 20 בוגרות, ובמסגרתו הוענק להן התואר לפיו יוכלו מעתה ואילך להתקדם הלאה במקצועות הרלוונטיים לעולם הפסיכולוגיה והטיפול.

הרב דב בקשט, בטקס סיום לימודי פסיכולוגיה
הרב דב בקשט, בטקס סיום לימודי פסיכולוגיה
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

הכנס נפתח באמירת פרקי תהילים שנאמרו על ידי הרב דב בקשט שליט"א, רב הקמפוס, כאות תודה לבורא עולם על שהגיענו עד הלום ובתפילה לעתיד שתתגשם השאיפה להחדרת תוכן רוחני עשיר בחיי המקצוע, שזה יתרום לאנושות ותשרה הברכה בתפקיד. הרב איחל לציבור הבוגרות שההצלחה תלווה אותן על כל צעד ושעל במקצוע המבוקש.

הרקטור, פרופ' מרים פאוסט, נשאה דברים קצרים במסגרתם ברכה את הבוגרות בהצלחה בתפקידם ובדרכם החדשה שנסללה ביזע ובשקידה רבה לאורך השנים האחרונות. היא ציינה בסיפוק ניכר כי המחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת בר אילן מדורגת במקום ה-160 מתוך 20 אלף מוסדות אקדמאיים בעולם ומצטיינת במצוינות אקדמית.

ראש החוג לפסיכולוגיה, ד"ר נועה וילצ'ינסקי אמרה בדבריה, כי הערך שמלווה אותה לאורך כל המסלול המייגע בלימודי התואר לפסיכולוגיה, הוא האמונה בקב"ה והאמונה כי כל אדם באשר הוא יכול להצליח. "כפסיכולוגית שיקומית", אמרה וילצ'נסקי, "אני אמונה על הנגשה. המסלול בו נשים חרדיות עברו את הדרך הארוכה אך מלאת הסיפוק אל השער בו הם יכולים לסייע לאנושות בכלל ולציבור אליו הן שייכות בפרט, ממחיש יותר מכל את ערכי ההנגשה, את האפשרות לכל אדם להגיע ליעד אליו הוא מכוון, זאת מבלי לפגוע מאומה באמונתו ובדעותיו".

נציגת הבוגרות אמרה בהתייחס למאמר חז"ל "יגעת ומצאת תאמין", כי היגיעה עצמה, היא המציאה והיא מהווה את המפתח להצלחה.

נחמי חרש, ראש מדור קמפוס חרדי, שהנחתה בטוב טעם את האירוע, הודתה בדבריה לצוות ההוראה והמינהלה והביעה הערכתה העמוקה לבוגרות שהגיעו עד הלום מסופקות ומרוגשות.

השארת תגובה