הגיעה עם חתך בקטן ברגל ונשארה נכה

בתביעה שהוגשה נגד בתי החולים לניאדו ומאיר נטען כי הראשון לא זיהה שמדובר בקרע בגיד והסתפק בתפירה של החתך, ואילו השני כשל בניתוחים שנעשו לאחר מכן

ישר יעקובי חדש
ישר יעקובי חדש
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

פצע  שנגרם מחתך בכף הרגל גרם לנכות כללית קשה לאשה בתחילת שנות ה-60  לחייה, כתוצאה מטיפול רשלני שקיבלה בשני בתי חולים. כך נטען בתביעת רשלנות רפואית שהוגשה לבית משפט השלום בתל אביב נגד בית החולים לניאדו ונגד שירותי בריאות כללית, כבעלים של בית החולים מאיר.

באמצעות עו"ד ישר יעקובי, מומחה לתביעות רשלנות רפואית ונזקי גוף, טוענת האישה, תושבת נתניה, כי לפני כשנה היא הגיעה לבית החולים עם חתך בכף הרגל. הרופאים ביצעו בה תפירה בהרדמה מקומית והפצע נחבש. כעבור כמה ימים, היא אושפזה בבית החולים מאיר בחשש לקרע בגיד ועברה ניתוח לתפירת הגיד.

עברו כשלושה חודשים, הפצע נשאר פתוח בחלקו והאישה סבלה מכאבים קשים. היא אושפזה  שוב בביה"ח מאיר לניתוח נוסף, אבל לטענתה גם זה לא שיפר את מצבה והכאבים נמשכו. עברו עוד כמה חודשים ושוב עברה ניתוח בכף הרגל – שלישי במספר -בביה"ח מאיר שאף הוא לטענתה לא שיפר את מצבה.

לפני כחצי שנה, קבעה רופאה תעסוקתית של קופת חולים כללית, כי האישה "אינה כשירה לפעילות מאומצת של הרגל, אינה כשירה לעמידה או הליכה ממושכת, אינה מסוגלת לנעול נעל סגורה, ולפיכך אינה כשירה להמשך עבודתה".

"עד היום התובעת מתלוננת על קושי בעמידה והליכה ממושכת, שימוש במדרגות, מוגבלת במאמצים גופניים ובניהול משק הבית וסובלת מכאבים כרוניים" נטען בתביעה. כמו כן, האישה הפסיקה לעבוד.

בחוות דעת של מומחה, שצורפה לתביעה נקבע, כי רשלנות בית החולים לניאדו נובעת מכך שלצוות הרפואי לא היה מידע מספיק כדי לדעת האם מדובר בפצע "מלוכלך או "נקי", ולכן העובדה כי לא ניתן לה טיפול אנטיביוטי, אינו עומד בסטנדרט רפואי סביר". בנוסף נטען בחוו"ד, במיון של בית החולים לניאדו לא עשו לאישה בדיקת אולטרסאונד, כחלק מהאבחון, ופגעו בסיכויי ההחלמה שלה כשלא אבחנו שהיא סובלת מקרע בגיד. "מדובר בפגיעה קלה אשר הסתבכה שלא לצורך", קובע הרופא המומחה..

לגבי בית החולים מאיר סבור המומחה שהיה כשל בביצוע התפירה של הגיד הקרוע, וכן ההתערבויות הניתוחיות הנוספות שנעשו לאישה גרמו לזיהומים ולקרע חוזר. לדבריו, לאישה נותרה נכות של 30% לצמיתות ומאחר שאינה עובדת עקב נכותה יש להפעיל את תקנה 15 המקנה לה 45% נכות. התביעה משאירה לבית המפשט לקבוע את גובה הפיצויים שישולמו לאישה..

השארת תגובה