עובדות אולצו לחלל שבת במעון ראש הממשלה

רעיית ראש הממשלה הגב' שרה נתניהו הורשעה במסגרת עסקת טיעון ב'תיק המעונות' • במכתב שפורסם השבוע נחשפו טענות קשות, לפיהן עובדות משק בית שהוכרחו להגיע בשבת לעבודה במעון הרשמי

ראש הממשלה בכפר המכביה
ראש הממשלה בכפר המכביה
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

רעיית ראש הממשלה הגב' שרה נתניהו הורשעה השבוע בבית המשפט במסגרת עסקת טיעון, ב'תיק המעונות', שעיקריו הזמנת ארוחות למעון ראש הממשלה בניגוד לנהלים. הפרקליטות הגישה בקשה לתיקון כתב האישום, בכדי שיודגש בו כי מדובר בהזמנת 'ארוחות פרטיות', אך נשיא בית משפט השלום בירושלים השופט אביטל חן דחה את הדרישה.

בהחלטתו ציין השופט, כי "כאשר בכתב האישום המתוקן לא מופיעה ולו פעם אחת התיבה 'אורחים פרטיים', הרי שהמובן מאליו הוא כי מדובר בכל אורחי המעון ללא הבחנה ביניהם".

משמעות הדחייה היא שהמדינה לא תוכל להגיש תביעה אזרחית נגד הגב' נתניהו, כפי שניתן היה ללמוד מכוונתה ערב הופעתה של הגב' נתניהו בביהמ"ש הודאתה בהסדר הטיעון.

לדברי הפרופ' רון שפירא, נשיא המרכז האקדמי פרס, "ברגע שלא נכתב בהסדר הטיעון כי מדובר רק בארוחות פרטיות, הרי שבפני נתניהו יעמוד לכאורה הטיעון, כי מדובר בארוחות רשמיות, שהמדינה הייתה צריכה לממן".

הוא הוסיף, כי "החלטת השופט חן מונעת מן הפרקליטות, אם תחליט לתבוע את נתניהו בתביעה אזרחית, להסתמך בעניין זה על פסק הדין במשפט הפלילי נגדה לפי סעיף 42א לפקודת הראיות".

עם פרסום גזר הדין שהושת על רעייתו, פרסם רה"מ הודעה בה נכתב, כי "היום הסתיים מסע צייד הזוי של ארבע שנים על חמגשיות ואוכל שעלו למשלם המיסים מיליוני שקלים".

אלא שעם סיום 'תיק המעונות', נראה כי פרשה חדשה מתרגשת לפתחה של הגב' נתניהו: תצהיר שנשלח על ידי היועצת המשפטית של המעון עו"ד שלומית ברנע-פרגו למנכ"ל משרד רה"מ היוצא יואב הורביץ לפני שלושה חודשים, מעלה טענות קשות מצד עובדי המעון שהוכרחו לטענתם לבצע עבודות ביום המנוחה השבועי על פי דרישתה הנחרצת של הגב' נתניהו.

לפי המכתב, "באחת השבתות התעורר צורך דחוף בהגעת עובדי ניקיון למעון הרשמי בשבת, כאשר עובד במשרת אמון, נשלח לביתה של אחת העובדות כדי להביאה לעבודה במעון". עוד נכתב, כי עובדי המעון התבקשו להחתים כרטיס, אך נדרשו להישאר ולהמשיך בעבודה בניגוד לחוק.

יצוין, כי באופן מפתיע, הנציגות החרדית בכנסת שמקפידה באורח קבע להשמיע קול מחאה נגד חילולי שבת בשירות הציבורי – בחרה לשתוק נוכח הפרסומים אודות חילולי השבת במעונו הרשמי של ראש הממשלה. מערכת 'קו עיתונות' פנתה לכל ח"כי מפלגת 'יהדות התורה והשבת' בבקשת התייחסות, אך הפנייה נענתה בהתעלמות מופגנת.

מטעם משפחת נתניהו לא הגיבו לפרסומים.

השארת תגובה