מתקפת כופר על בולטימור: מערכת המחשוב העירונית שותקה

חזון הבלהות של דור העתיד מתחיל להתממש. מתקפות הסייבר גדלות והופכות למסיביות ומקיפות יותר, והתוצאות מובילות לאנרכיה של ממש

סייבר
סייבר
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

חזון הבלהות של דור העתיד מתחיל להתממש. מתקפות הסייבר גדלות והופכות למסיביות ומקיפות יותר, והתוצאות מובילות לאנרכיה של ממש. בארצות הברית לדוגמא, נתונות רשויות מקומיות לאיומי האקרים המשתלטים על המערכות וסוחטים סכומים שונים בדרישה לתשלום כופר. הקונפליקט הוא שדווקא עיריות בעלות בסיס תקציבי נמוך נקלעות לתסביכים, בשל המערכות המיושנות בהן הן עושות שימוש – מערכות קלות לחדירה חיצונית.

האחרונה שנפלה קרבן למתקפת סייבר היא העיר בולטימור שבמרילנד, שהתמודדה בחודש האחרון עם אחד הסיוטים הגדולים של כל הגופים בעולם. מתקפת הכופר הצליחה לשתק את כל מערכות המחשוב של העירייה, כולל מערך תשלום החשבונות העירוני – עורק החיים של העיר, שבלעדיו נחסם חלק ניכר וחיוני מתקציבה השוטף. החיים בעיר מתנהלים בשיבושים שתוקעים מקלות בגלגליה.

מערך הסייבר מהווה כיום גורם משמעותי מדרגה ראשונה בהתנהלות העולם הטכנולוגי. ישראל היא מעצמת סייבר, וכ-10,000 איש עובדים בה באבטחת מידע ובהגנת סייבר – אלא שהדחיפות בעקבות התגברות התקיפות קוראת להכשיר אלפי עובדים נוספים בתחום.

המסלול הירוק של המרכז החרדי להכשרה מקצועית מציע קורס מקיף ומעשי בשתי מגמות לעבודה בענף חיוני למשק הישראלי והעולמי: הנדסאי תוכנה והגנת סייבר – במימון מלא לשכר הלימודים, או מיישם הגנת סייבר – בהשתתפות סמלית של 1,200 ש"ח. בוגרי הקורס זוכים לאחוזי השמה גבוהים במיוחד העוברים את רף ה-90%. אם אתם מעוניינים להשתלב בתחום המבוקש והמרתק וליהנות מרמת שכר גבוהה, חייגו עכשיו כוכבית 2245 וצאו אל הדרך להצלחה.

השארת תגובה