ועדת הכספים: "לדחות את פינוי שדה דב לינואר"

דרישה חוצת מפלגות בדיון ועדת הכספים: לדחות את פינוי שדה דוב לפחות עד לחודש ינואר

גפני
גפני
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ועדת הכספים הזמנית, קיימה הבוקר דיון ארוך לעניין השלכות סגירתו המידית של שדה דוב על העיר אילת.

במהלך הדיון הציגו תושבי העיר, בעלי עסקים, חולים, ובכירים במערכת הבריאות את הנזק החמור הגלום בסגירה המידית של השדה, ללא תחליף הולם. חברי הכנסת מהאופוזיציה והקואליציה כאחד, קראו לדחות את הפינוי עד לסיום הליכי התכנון, ואף הוצגו תכניות המאפשרות את קיום שדה התעופה לצד הבניה החדשה. מנגד טענו במשרד האוצר ובמנהל מקרקעי ישראל לנזק כלכלי משמעותי ולפגיעה בתנופת הבנייה בגוש דן, במקרה של דחייה. נציגי משרד הביטחון שאמון על הפעלת השדה, ציינו כי הם אינם ערוכים להמשיך להפעיל אותו מבחינה לוגיסטית. באי הכוח של בעלי הקרקעות בחרו שלא להגיע לדיון, למרות שהוזמנו.

בדיון השמיעו דברים, יו"ר הוועדה ח"כ משה גפני, ראש עיריית אילת מאיר יצחק הלוי, נציגי האוצר, משרד התיירות ורשות מקרקעי ישראל.

יו"ר הוועדה, סיכם את הדיון: "אם צריך לסגור את השדה או לא, זה לא הדיון שלנו. אנחנו מבקשים מרה"מ דבר אחד – לדחות את הסגירה לכל הפחות עד ל-1 בינואר 2020, ואם ניתן אז עד קבלת כל האישורים בפועל. עד אז תתכנס הכנסת ותהייה ממשלה שתשב על המדוכה.

הדחייה הזו היא קריטית, שמענו את הנזק הגדול ואת נושא פיקוח הנפש, לכן יש צורך בהסכמה של משרדי הממשלה. אני מזכיר לאוצר שאם הם יתנגדו, יהיו השלכות גם שהם יגיעו לכאן עם בקשות לקיצוצים. אני מבקש שתציגו מענה להצעה לדחות עד לינואר וכן לעניין הדחיה למשך הליכי התכנון".

בנוסף ציין ח"כ גפני כי לאחר קבלת מענה מצד רה"מ והגורמים הרלוונטיים תתכנס הוועדה שוב בשבוע הבא לדון בסוגיה.

תגובה אחת
  1. אני תושב השכונה, מטוסי הנוסעים המודרנים שקטים בהרבה מאלפי המכוניות והאוטובוסים שחלילה ינועו כאן אם שדה דב יפונה.

    הרעש שאתה מתלונן עליו הוא ממטוסי חיל האוויר שמבצעים הרצות ואכן רועשים אבל הם לא יהיו כאן תיכף.

    סכנה לפגיעת מטוס?…..בולשיט….מעולם לא נשרט זבוב מפגיעת מטוס בקרקע והסיכוי לכך הוא פרומיל לאומת הסיכוי שאחד מאלפי הרכבים שינועו כאן חלילה, יפגע בהולך רגל.

השארת תגובה