טבריה: אין תקציב, רון קובי בדרך הביתה

ראש עיריית טבריה יוזמן לשימוע לפני פיטורים בפני ועדה מיוחדת של משרד הפנים, לאחר שלא הצליח להעביר את התקציב העירוני בפעם השלישית • חברי מועצת העיר יפוטרו בעוד 11 ימים

רון קובי
רון קובי
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

ראש עיריית טבריה רון קובי יוזמן לשימוע לפני פיטורים בפני ועדה מיוחדת של משרד הפנים, זאת לאחר שלא הצליח להעביר הערב (שלישי) את התקציב העירוני.

לאחר השימוע יוחלט אם ראש העיר יפוטר.

שבועיים קודם לכן, מועצת העיר תפוזר ב-30 ליוני, בשל הכישלון בהעברת התקציב, ומשרד הפנים ימנה תחתם ועדה קרואה שתמלא את תפקידם ותנהל את העיר – עד לקיומן של בחירות חדשות.

מועצת העיר טבריה דחתה הערב, בתום דיון סוער שארך למעלה מארבע שעות, ברוב של 9 נגד 6, את הצעת תקציב העירייה לשנת 2019 שהגיש למועצה ראש העיר.

זו הפעם השלישית שמועצת העיר דוחה את הצעת התקציב שמגיש ראש העיר.

בצעד חריג הגיע לישיבת מועצת העיר הממונה על מחוז הצפון במשרד הפנים, בועז יוסף, אשר הסביר לחברי המועצה את משמעות ההצבעה.

יוסף הבהיר, כי במידה והתקציב לא יאושר, בעוד פחות משבועיים, ב-30 ביוני, יצטרך שר הפנים להתחיל לפעול לפיזור המועצה ולהדחת ראש העיר.

עם זאת, יוסף ציין כי קיימת אפשרות של פנייה לשר הפנים על מנת שזה יעניק למועצת העיר ארכה נוספת לצורך אישור התקציב, אך גם למתן הארכה ישנם תנאים.

לפי דיווח ב’כאן’, במהלך הדיון אמר יוסף: “אני כאן כבר 3 שעות. נכחתי בהרבה ישיבות מועצה, בחוץ התחוללה מלחמה, אבל בפנים כיבדו ונתנו לדבר. וכאן?”

לאחר שהסתיימה ההצבעה והתברר כי הצעת התקציב לא אושרה הכריז ראש העיר רון קובי: “יום שחור לעיר טבריה”.

השארת תגובה