מכתב ראשון לשר סמוטריץ: "מכה קשה לאילת"

שדה דב
שדה דב
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

פרופ' מיכל בלר, נשיאת מכללת לוינסקי לחינוך פנתה במכתב לשר התחבורה בנוגע להשלכות של סגירת נמל התעופה שדה דב על מערכת החינוך באילת וביישובי הסביבה.

וכך היא כותבת במכתב: אני פונה אליך מתוך דאגה וחשש אמיתי לעתידה של מערכת החינוך באילת וביישובי הערבה בעקבות ההחלטה לסגור את נמל התעופה שדה דב החל מיום 1.7.2019 .

כמעט 90% מהמורים באילת וביישובי הסביבה הם בוגרי קמפוס מכללת לוינסקי לחינוך באילת, שפועל זה 30 שנה בהצלחה רבה ומשמש מנוע מרכזי בהכשרת מורים בעיר ובסביבתה, תוך התאמה לצרכים הייחודיים באזור.

המציאות היום מחייבת הבאת מרצים מומחים בתחומם מאזור המרכז אל העיר אילת, ולפיכך סגירת נמל התעופה שדה דב מעלה ספק בדבר יכולתנו העתידית להפעיל תוכניות אקדמיות בעיר.

החלטה זו תקשה על הבאת מרצים איכותיים ומומחים מהמרכז, תייקר את עלויות התפעול, תקשה על הניידות מהמרכז לדרום הארץ ובהמשך עלולה לגרום להארכת משך הלימודים האקדמיים בעקבות שינויים שניאלץ לבצע במערכת שעות הלימודים. כל אלה יובילו להעמקת הפער בין מרכז הארץ לפריפריה.

אנו מפעילים את קמפוס מכללת לוינסקי לחינוך באילת משנת 1990 במטרה לתת מענה לצורכי מערכת החינוך בעיר אילת ובסביבה. סגירת נמל התעופה שדה דב היא מכה קשה לעיר ולמוסדות האקדמיים הפועלים בה. ההשלכות הצפויות הן הכשרה של מספר קטן יותר של מורים, שתגרום ליצירת חוסר במורים במערכת החינוך המקומית.

רגע לפני שיהיה מאוחר מדי, נבקשך לכנס את כל הגורמים הרלוונטיים ולשקול חלופות אחרות שימנעו את סגירת נמל התעופה שדה דב.

השארת תגובה