יוגב: "מתנגד לשובו של בנט אבל צו השעה מחייב איחוד"

"התבטאתי ביטויים קשים ולא ראויים. אנחנו לא מתביישים בהיותנו מפלגה ציונית דתית" * "איילת שקד יכולה להיות מקום 2"

שר החינוך נפתלי בנט בריאון לאבי גרינצייג ואבי בלום, צילום פישל רוזנפלד (5)
שר החינוך נפתלי בנט בריאון לאבי גרינצייג ואבי בלום, צילום פישל רוזנפלד (5)
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

על רקע חילופי המילים הקשים בין חבר הכנסת מוטי יוגב מ'הבית היהודי' ויו"ר 'הימין החדש' נפתלי בנט בשבוע שעבר, אמר היום ח"כ יוגב כי על אף האיבה בינו לבין יו"ר המפלגה לשעבר שנטש אותה לטובת הרפתקאה פוליטית, הרי שצו השעה מחייב להתאחד בבחירות הקרובות.

בנאום שנשא לפנה"צ בכנס השקעות בבורסה לניירות ערך, שבר ח"כ יוגב שתיקה מאז העימות המתוקשר בשבוע שעבר כשטען כי אין לאפשר לנפתלי בנט לשוב ל'בית היהודי' שכן הדבר יהווה ביטוי הולם לפתגם העממי, "ככלב השב על קיאו".

"התבטאתי ביטויים קשים ולא ראויים. אנחנו לא מתביישים בהיותנו מפלגה ציונית דתית, שמחברת עם לריבונו, שיודעת שהתורה היא מגדלור לחייה, ומסירות נפש למדינה. כל זה מחייב אותנו, על אף הדיבורים הקשים, כל מה שנוכל לחבר סביב".

"לא התפלגנו ולא פרשנו, בחרנו ביו"ר המפלגה הרב רפי פרץ, אדם שבשורשיו הוא ספרא וסייפא, ומכוח זה, אנחנו חפצים בכל איחוד. גם אני, שהתבטאתי ביטויים קשים". אמר יוגב.

הוא אף התייחס לתגובתו של השר לשעבר בנט לדברים שהשמיע והגדיר אותם כ'חצאי אמיתות' כאשר לדבריו הוא בחר שלא להגיב פעם נוספת לדברים על מנת שלא ללבות את האש.

"בחרתי לא להגיב אחרי חצאי האמיתות שנשלחו אליי, בחרתי שלא להגיב ושלא להדליק את האש יותר. לכן אני אומר, למרות הכול, נצטרך לחפש אחדות מכוח האחריות בכל המחנה הזה לגווניו – כולל נפתלי בנט ואיילת שקד. אנחנו בתוכנו צריכים לדבר על כך".

בנוגע לשאלת מנהיג רשימת איחוד מפלגות הימין, הדגיש יוגב כי "בחרנו ברב רפי פרץ, שהוא יהיה בראש המפלגה שלנו".

בנוגע למקומה של שרת המשפטים לשעבר ברשימת איחוד מפלגות הימין אמר יוגב כי "איילת שקד יכולה להיות מקום 2". יוגב הצטרף להצהרתו של סמוטריץ', כי יהיה מוכן לעשות ויתורים אישיים למען אחדות המחנה.

עוד חשף יוגב כי נציג כחול לבן פנה אליו בניסיון לסכל את פיזור הכנסת, זמן קצר לפני ההצבעה "הכול קם ונפל על כן או לא נתניהו, ושם זה נעצר", סיפר.

"התחושה החזקה היא שמעבר לאחדות המחנה היא הצורך באחדות ישראל. בנקודת הזמן בחיים ששמה לי עוד שריטה בעניין היא אסון צפית. כשביקרנו בניחומי אבלים, למדתי למה הם בחרו ללמוד במכינה כלל-ישראלית. זה עשה לי שיעור לחיים.

"אנחנו צריכים לעשות הכול כדי לעשות אחדות בתוכנו, וגם בממשלת אחדות. אני אעדיף ממשלת אחדות על פני ממשלת ימין, אבל שקווי היסוד יהיו קווים לאומיים. בוודאי שלא נקדם נסיגה מיהודה ושומרון. יהודית ודמוקרטית – ארץ ישראל לעם ישראל ודמוקרטית – ככה קבע העם. אני כמה לאחדות בכל מחננו ובכל עם ישראל

השארת תגובה