קביעת מזוזה וחנוכת משרדים חדשים לארגון ׳אחריות'

ביקור מיוחד נערך השבוע על ידי ראש עיריית בני ברק הרב אברהם רובינשטיין, רבנים ואישי ציבור, במשרדים החדשים והמרווחים של ארגון 'אחריות – ייצוג והכוון כלכלי', המסייע במצבים כלכליים קשים

רובינשטיין בקביעת מזוזה במשרדי אחריות
רובינשטיין בקביעת מזוזה במשרדי אחריות

ראש העיר ששמע רבות אודות פעולות ההצלה של צוות הארגון, נענה להזמנת כבוד לקביעת מזוזה במשרדים החדשים של ארגון ׳אחריות׳. ארגון 'אחריות – ייצוג והכוון כלכלי' שהוקם בהוראת הגאון רבי שמואל אליעזר שטרן שליט"א, גאב"ד שערי הוראה ורב מערב בני ברק, קנה לו שם של כבוד כמי שלא נרתע ועומד בחזית הפעילות הענפה למען אותם אלו שנקלעו לקשיים כלכליים, ואף הגיש מספר עתירות שזכו להצלחה כבירה והישגים מרשימים, אודות בריונות הבנקים מול הלקוחות, ובג"ץ נגד חוק המזומנים.

בדברי הברכה שנשא הרב אברהם שטרן, הדגיש כי אף שהארגון מטפל במאות רבות של פונים מרחבי הארץ, מכיוון שמשרדי הארגון נמצאים בעיר התורה והחסידות 'בני ברק', הקשר בין ראש העיר לארגון הוא חשוב ביותר. בדבריו שיבח את ראש העיר על שפינה מזמנו לביקור כה חשוב וסיפר כי מפאת כבוד הפונים, הפעולות ברובן שקטות וחסויות למען רווחת התושבים. כמו כן, ביקש את עזרת ראש העיר לסיוע בשיתוף פעולה עם הגורמים השונים מטעם העירייה, בעת הצורך.

במהלך הביקור, קיבל ראש העיר סקירה מקצועית על פעילות הארגון מאת מזכיר הארגון ר׳ חיים הר כסף, שסיפר על סוגי הפניות השונות ודרכי טיפול מקוריות ומעניינות, אשר ניתנות על ידי המחלקות השונות והצוות המקצועי, לאור ההבנה כי מאחורי כל פונה עומדת משפחה, שעולמה חרב עליה, עניים מרודים ובעלי חוב שנאלצים להסתתר מאימת הנושים, והדגיש כי עיקר העבודה היא להעניק לבן אדם את התחושה והידיעה ״עימו אנוכי בצרה – אתה לא לבד – אנחנו איתך".

ראש העיר שהתרשם מהפעילות הרבה והטיפול המקצועי, חתם את הביקור עם סיפור אישי,על תיק מורכב שהובא לטיפולו כשלוחא דרבנן, ואמר: "מנסיוני כאיש ציבור, אני מודע לקשיים בניהול תיקים כלכליים ושיקום משפחות ולכן אני יודע להוקיר ולהעריך את מסירות המטפלים", והבטיח לסייע ככל שיידרש, ואף ביקש ממר צבי פישבך, מנהל הלשכה לפניות הציבור בעיריית בני ברק, שעומד הכן עם אוזן קשובה לכל פנייה ונכונות לטפל ולעזור לזקוקים לכך, לעמוד לימין ארגון אחריות והפונים דרכם.

במעמד קביעת המזוזה השתתף הגאון רבי עמרם פריד שליט״א,דיין ומו"צ בבד"ץ "שערי הוראה" שמכיר מקרוב את פעילות הארגון החשוב, הרב ציין בדבריו כי הוא מרגיש זכות לקבוע מזוזה, שיהווה שמירה על בית ארגון "אחריות – ייצוג והכוון כלכלי", המהווה כעין 'כותל' לדמעות אנ"ש המונהג על ידי גדולי ישראל המדריכים את פעיליו ופעולותיו על כל צעד ושעל. לפני הטקס עלו ראשי ארגון "אחריות – ייצוג והכוון כלכלי" אל רבני העיר בני ברק, הגאון רבי יצחק אייזיק לנדא שליט"א והגאון רבי שבח צבי רוזנבלט שליט"א, וקיבלו את ברכתם החמה להמשך הפעילות ובירכו: "וכל מי שעוסקים בצרכי ציבור באמונה, הקב"ה ישלם שכרו ובזכות עמידתכם על המשמר, לפי הנחיות ידידנו הגרש"א שטרן שליט"א, בוודאי שתזכו לסייעתא דשמיא ולא יארע דבר תקלה על ידכם".

השארת תגובה