חיבוק דוב: התכנית לבלימת ליברמן

במפלגות החרדיות הבינו שאם יתקפו את יו"ר ישראל ביתנו על כך שאינו רוצה אותם בקואליציה, הוא רק ירוויח מכך. מה עושים? מודים לו על "שנים של שיתוף פעולה" – ויחשפו את המהלכים הפוליטיים שבהם הלך איתם יד ביד

ליברמן צילום אריאל חרמוני משרד הביטחון
ליברמן צילום אריאל חרמוני משרד הביטחון
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

גורם חרדי: "לא היה בשנים האחרונות חבר טוב ממנו".

יום אחרי הסערה בעקבות דברי אביגדור ליברמן על כך שיפעל להקמת ממשלת אחדות ולהשארת החרדים מחוץ לקואליציה, מגיעה התגובה החרדית – והיא צפויה להיות מתוחכמת במיוחד.

במפלגות החרדיות מתכננים לליברמן חיבוק דוב של ממש ו"להודות לו" על שנים של שיתוף פעולה. החרדים מתכוונים לחשוף לפרטי פרטים את כל שיתופי הפעולה שלטענתם היו לו איתם לאורך השנים האחרונות, ובכך להוכיח עד כמה המתקפה של ליברמן נגד החרדים היא אך ורק ניסיון לגרוף מנדטים. כך מפרסם הבוקר, הכתב הפוליטי של "ישראל היום"-יהודה שלזינגר

המפלגות החרדיות נמצאות במלכוד: הם יודעים שמתקפה נגד ליברמן רק מועילה לו, והם גם לא יכולים להבטיח שלא יישבו איתו בממשלה, אך בה בעת לא מוכנים להיות שק החבטות של ישראל ביתנו לאורך החודשים הקרובים.

על כן הפתרון היצירתי שמצאו הוא "לספר לציבור הישראלי על כל שיתופי הפעולה שלהם ביחד" ובכך להראות שליברמן, שמתפאר במתקפות על החרדים, עזר להם ותמך בהם לאורך שנים.

השארת תגובה