פדרמן ערר לביהמ"ש: "חתכו את הסיפור לשניים"

פדרמן: " חלק מהעדים לא היו בכלל במקום בזמן האירוע – איך קיבלו את עדותם?"

נועם פדרמן
נועם פדרמן

איש הימין נועם פדרמן התייצב היום בבית המשפט לדיון בערעור שהגיש בגין הרשעתו בחבלה במזיד ועל כך שבית משפט השלום גזר עליו 40 שעות לתועלת הציבור, מאסר על תנאי ופיצוי לעותרים.

בדיון קבל פדרמן על בית משפט השלום שבחר לחלק את אירוע התקיפה בו היה מעורב לשניים, "הגרסה שלי שאני מבצע מרדף והדברים נעשו לצורך הגנה עצמית אז למה לעשות עריכה וחיתוך של המציאות? הייתה עדות רציפה והיה צריך לקבל אותה במלואה". טען נועם פדרמן.

לדבריו, "הפעולות שביצעתי ושבגינן הורשעתי, היו על רקע זריקת אבנים שסיכנו חיי אדם. היו עדויות של תצפיתניות של צה"ל. איפה השב"כ? איפה המשטרה? מדוע לא פעלו לעצור את מיידי האבנים? חלק מהעדים לא היו בכלל במקום בזמן האירוע – איך קיבלו את עדותם?", תהה פדרמן.

מנגד טען נציג הפרקליטות כי הסרטון שתיעד את האירוע מבהיר היטב מתי חש פדרמן בסכנה ומתי לא. לדבריו, "שבירת הביצים לא מוצדקת. יידוי אבנים זה דבר מסוכן והייתה סכנה. כל זה טוב ויפה לחלק הראשון, אבל בחלק השני המערער פעל מתוך רגשות של נקמה וזעם. הוא לוקח אבן אחר אבן ומנתץ את השמשות, לא מתוך זה שהוא חש בסכנה. גם אם הסרטון ערוך הוא עדין אותנטי. אולי אפשר להגיד שהתחלת הצילום לא הייתה תמימה, אבל בית המשפט אומר לאחר צפייה בסרטון שלא כך מתנהג אדם שחש בסכנה. היה יותר ממיידה אבנים אחד, אך המערער לא ידע זאת. בכל זאת, בהתנהגות בריונית ואלימה, הוא מנתץ שמשה אחר שמשה".

כזכור, לפני כ-5 שנים נסע פדרמן ברכבו יחד עם שניים מילדיו וטרמפיסט נוסף באזור חברון. במהלך הנסיעה תקפו פלסטינים את רכבם באבנים שפגעו ברכבו של פדרמן אך בנס איש לא נפגע.

פדרמן שחש כי עליו להגן על חייו וחיי ילדיו, יצא החוצה מרכבו והגן על עצמו ועל הרכבים הנוספים אשר חלפו במקום, הוא פרק יחד עם בנו מרכבו והחלו לרדוף אחר המחבל לתוך סמטה אליה נמלט שם נקלעו לסיטואציה בה נזרקו עליהם אבנים וכן נקראו לעברם קללות וקריאות וביניהן קריאה לדרוס אותם.

מתוך תחושת לחץ וחרדה מהבלתי נודע, ניפץ פדרמן מספר שמשות של מכוניות. האירוע תועד על ידי מצלמות במעגל סגור של צה"ל ואף הוצג בסרטון ערוך ומגמתי של ארגון השמאל 'בצלם'.

השארת תגובה