שקד באולטימטום: "שריון בתמורה לחסינות"

יזומה בליכוד: "בליכוד מזהירים את ראש הממשלה כי אם לא ישריין את שקד במקום ריאלי ברשימה, הרי שזו צפויה שלא לתמוך ב'חוק החסינות' במידה ותיבחר לכנסת באמצעות פלטפורמה אחרת"

נתניהו  צילום לוי נאזרוב
נתניהו צילום לוי נאזרוב
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

גורמים המקורבים לראש הממשלה משכנעים אותו בימים אלו כי יאות לשריין את איילת שקד במקום ריאלי ברשימה לכנסת.

מזה חודשים ארוכים מנסים גורמים שונים בליכוד לשכנע את רה"מ כי שריונה של שקד ברשימה צפוי לחזק את מפלגת הליכוד שכן שקד זוכה לאהדה רבה בקרב קהל מצביעי הימין. בשבועות האחרונים נדמה היה כי רה"מ גמר אומר שלא לשריין את שקד ברשימת הליכוד כאשר השמועות ידעו לספר כי מקור הסירוב לשריון נעוץ בבית משפחת נתניהו ברחוב בלפור.

בימים האחרונים חידשו בכירים בליכוד את הלחץ בסביבת רה"מ בענין ואלו הציגו בפניו תרחיש כי באם שקד לא תשוריין ברשימת הליכוד לכנסת ותתמודד במסגרת מפלגת ימין אחרת, הרי שזו תרגיש עצמה חופשיה מהתחייבות לתמוך ב'חוק החסינות' שמבקש לקדם רה"מ אחרי הבחירות.

במצב כזה, כך מטען, גם אם נתניהו יצליח להביא 61 מנדטים בלי ישראל ביתנו, עדיין לא יהיה לו רוב לשמירה על החסינות.

יצוין כי שקד לא שוללת לעת עתה חיבור מחדש עם נפתלי בנט, ובראיון שהעיקה בועידת הג'רוזלם פוסט בניו יורק אמרה, כי "בנט ואני שותפים כבר שנים ארוכות, שותפים אידיאולוגיים, ואני חושבת שעשינו מהפכה בפוליטיקה הישראלית. כשנכנסנו לכנסת, זה היה ידוע שמדינה פלסטינית תוקם – היום כולם מדברים על סיפוח". עוד הוסיפה שקד: "עשינו דברים עצומים, ואני מקווה שנוכל ללכת יחד גם בעתיד. לא שוללת כלל ריצה משותפת. כל האופציות על השולחן".

השארת תגובה