ליברמן בלחץ? "תביעת דיבה נגד מי שיכתוב על תיאום עם לפיד"

תביעת הדיבה כנגד גיורא עזרא תוגש כבר בימים הקרובים, וכך יעשה כנגד כל אחד שימשיך בהפצת כזבים * "מרוב ההיסטריה, ב"ליכוד" עברו לשקרים. בכירי ליכוד מתדרכים על "הפגישה" ההיא שלא התקיימה מעולם בוינה"

אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, משדר מצוקה וחרדה מפני הבאות. גם הוא יודע שמנקודת הזמן הנוכחית, 3 חודשים לפני מועד הבחירות כאשר הסקרים מסבירים לו פנים, מכאן הוא יכול רק לרדת. זוהי ככל הנראה הסיבה שיועציו מסבירים לו כי באם עליו להישאר בתודעה, הרי שעליו להרים את הראש מעל המים בכל מחיר כנראה…

בהודעה שפרסם בדף הפייסבוק שלו התייחס ליברמן למתקפת הליכוד נגדו ביממה האחרונה ועל הטענות שהעלו 'גורמים בכירים' במפלגה כי לפיד וליברמן מתואמים בצעדיהם כשהם טורחים להזכיר, את הנסיעה החפוזה והמקבילה של ליברמן ולפיד כיממה לאחר הבחירות לוינה.

בהודעה שפרסם ליברמן נכתב:

מאז אתמול הוצפתי באין ספור שאלות מהתקשורת הישראלית, שהוצפה באין ספור שקרים ומניפולציות מסוגים שונים. לכן, מצאתי לנכון להבהיר מספר נקודות.

1. מרוב ההיסטריה, ב"ליכוד" עברו ל"נשק סודי" – שקרים. אין סוף תדרוכים של בכירי ליכוד בעילום שם על "הפגישה" ההיא שלא התקיימה מעולם בוינה, בין יאיר לפיד לאביגדור ליברמן. הפחדנות היא ההגדרה היחידה לאותם מתדרכים אנונימיים, שיודעים שאם לא היו נשארים בעילום שם, מיד היתה מוגשת תביעת דיבה כנגדם. היום פרסם קפטן ג'ורג', גיורא עזרא, ממקורבי נתניהו בטוויטר את הדברים הבאים:

"למי שעדיין לא קלט: 1. לפיד וליברמן נפגשו בוינה מיד לאחר הבחירות. 2. הגו את התוכנית בה ליברמן אינו מצטרף לממשלת נתניהו".

תביעת הדיבה כנגד גיורא עזרא תוגש כבר בימים הקרובים, וכך יעשה כנגד כל אחד שימשיך בהפצת כזבים.

2. בפגישה אצל הנשיא, "ישראל ביתנו" המליצה על בנימין נתניהו כמועמד להרכבת הממשלה, כפי שהבטיחה לבוחריה. נתניהו הוא זה שנכשל בהרכבת הממשלה. האחראיות כולה עליו בלבד. העובדה היא שנתניהו לא הצליח להגיע להסכם קואליציוני עם אף אחת מהשותפות הקואליציוניות – עם אף אחת מהשותפות. אפילו לגבי תפקידם של בצלאל סמוטריץ' ורפי פרץ בממשלת המעבר עדיין אין שום סיכום.

3. את כל הטענות של נתניהו לבלעדיות בנושא ייצוג הימין במדינת ישראל, כדאי לבחון באמצעות תשלומי הפרוטקשן שהוא מעביר לארגון הטרור חמאס, כולל היום בערב, ההבטחות שלו לפנות את חאן אל-אחמר, לחוקק חוק עונש מוות למחבלים, ההתנצלות בפני ארדואן, ההצבעה בעד ההתנתקות בכנסת, וההסכם הקואליציוני שחתם עם "ישראל ביתנו" בשנת 2009 ובו הסעיף המרכזי מיגור שלטון החמאס ברצועת עזה.

4. בפוסט שפרסמתי בדף הפייסבוק שלי ביום 15 במאי כתבתי: "ברמה העקרונית אני מתנגד לממשלת אחדות לאומית במצבי שגרה, מאחר וממשלה כזאת מיד תהפוך לממשלת שיתוק לאומי. את ממשלות האחדות חייבים להקים אך ורק ברגעי משבר אמיתיים, ביטחוניים או כלכליים".
כרגע אנחנו אכן נמצאים במשבר כלכלי אמיתי, שהממשלה מנסה להסתיר את ממדיו מאזרחי ישראל. מדובר בגרעון סביב 55 מיליארד ש"ח, והטלת גזרות חדשות על מעמד הביניים והשכבות החלשות מיד עם הרכבת הממשלה הבאה. כל זה עוד לפני הדרישה של מערכת הביטחון שמשוועת נואשות לתקציבים של מיליארדי שקלים, שקוצצו במסגרת הקיצוצים הרוחביים הקודמים, ואינני רוצה לפרט מעבר לזה.

5. גם לגנץ אין שום סיכוי להרכיב ממשלה למרות החנופה המתמשכת למפלגות החרדיות, אבל למרות זאת גם ב"ליכוד" וגם ב"כחול לבן" מעדיפים ממשלה צרה עם החרדים.

6. על מנת למנוע הקמת ממשלת הלכה ולהבטיח לעם ישראל ממשלה לאומית וליברלית, שתוכל להתמודד עם כל האתגרים התקציבים והביטחוניים, חייבים להקים ממשלה רחבה, ממשלת חרום שתענה על ציפיותיהם של רוב אזרחי ישראל.

7. בנימין נתניהו מנסה למקד את הקמפיין הקרוב בשאלה מיהו ראש הממשלה. ואנחנו ב"ישראל ביתנו" חושבים שהרבה יותר חשוב להבהיר איזו ממשלה מציעה כל אחת מהמפלגות.

8. תפקידה של "ישראל ביתנו" לכפות על "הליכוד" ו"כחול לבן" הקמת ממשלת חירום לאומית וזה מה שנעשה.

השארת תגובה