שמעון אייזנברג: "דטרויט חזרה להיות בין הערים המומלצות להשקעה"

העיר האפורה שספגה מכה אנושה במשבר הפיננסי בעשור הקודם, חוזרת להיות אחת מהמקומות הכדאיים ביותר להשקעת נדל"ן. שמעון אייזנברג מציג מדוע

דטרויט | צילום: Pixabay
דטרויט | צילום: Pixabay
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

דטרויט, שנקראה בעבר עיר הרכבים, בשל ריבוי היצרניות שבחרו לייצר בשטחיה את הרכבים האמריקאיים המפורסמים, ספגה מכה כלכלית חזקה ביותר, במשבר הכלכלי בשנת 2008. יצרניות הרכב העבירו את המפעלים למקומות אחרים, וסגרו את בתי הייצור הגדולים בעיר. מלבד חברות אלה, עסקים נוספים נקלעו לקשיים ונסגרו. בעקבות כך, הממשל הפדרלי של ארצות הברית החל ליישם כבר בתקופת אובמה, תכנית הבראה והזרמת כספים לעיר. הכספים והתמיכה נועדו כדי להחזיר עטרה ליושנה – לשפר את מצבה של העיר הגדולה במישיגן, תוך האצת פיתוח התשתיות והנדל"ן.

שמעון אייזנברג, העומד בראש חברת רילטי אקזקיוטיב, מסביר ומפרט, למה מומלץ להשקיע בימים אלה בעיר דטרויט. "כמו שציינת בהתחלה, תעשיית הרכב האמריקאית – שברולט, פורד וכל השאר, חוזרת לעיר, ומקימות מחדש משרדים ומפעלים. תוסיף לכך את ההשקעות המרובות של הממשל של טראמפ, כולל הקמת מיזמי נדל"ן גדולים, וקיבלת עיר תוססת וחדשנית".

עלייה חדה בדרך

בשנים האחרונות, מספר התיירים והעובדים בעיר דטרויט גדל פי כמה וכמה. שמעון אייזנברג אומר, כי "ישנה עלייה חדה בכל פרמטר שבודקים. עקב ריבוי ההשקעות בעיר, ישנו ריבוי גדול בכמות המשרות המוצעות בעיר. אנחנו רואים לפי הנתונים, כי עובדים רבים יצטרכו לעבור לגור בדטרויט, עקב הגידול הדרמטי. ולכן, יש צורך בהקמת נכסי נדל"ן למגורים, כי הביקוש רק הולך וגדל".

אייזנברג מצביע על גידול של יותר מ-20% בביקוש לנדל"ן למגורים – גם בניינים וגם בתים פרטיים. "5-6 שנים אחרי המשבר הכלכלי, מחירי הנכסים בדטרויט ירדו בכמעט 40% לעומת שנת 2006. קשה למצוא עיר דומה עם נתונים כאלה".

"התשואה בדטרויט על הנכס היא מהגבוהות בעולם המערבי" 

מתוך הנתונים הללו, אפשר להבין שבסוף כל יום, כל העובדים שעובדים בעיר, צריכים לחזור לבית כלשהו, וכאן בדיוק שמעון אייזנברג נכנס לתמונה: "רכישה של נכס נדל"ני היום, מבטיחה תשואה גבוהה יחסית מחר. העובדים שמגיעים מחוץ לעיר, מעוניינים לעבור לגור בתוך העיר, כיוון שהם רואים את מערכות החינוך, התרבות והבילוי המתחדשות. זוהי ללא ספק איכות חיים שאנחנו לא מורגלים אליה, וגם תושבי העיר דטרויט טרם התרגלו לרמה הגבוהה שבה".

"כמו לחמניות חמות"

בעקבות אותם ביקושי שיא למגורים, ניתן לראות ירידה בכמות הנכסים העומדים למכירה בעיר דטרויט. ככל שעוד ועוד חברות היי-טק ועסקים שונים חוזרים לעיר, כך יורד ההיצע, ועולה הביקוש למגורים. "מדוע דטרויט נחשבת למציאה נדל"נית מהבולטות בשוק האמריקאי? כיוון שהתשואה על הנכס היא מהגבוהות בעולם המערבי, והאמריקאים חוטפים את הנכסים האלה – אך לא קונים אותם. האזרחים האמריקאים סובלים מריבית גבוהה ביותר על הלוואות, בעקבות אותו משבר כלכלי לפני עשור, ולכן רובם גרים בשכירות", אומר שמעון אייזנברג.

"הביקוש הוא בעיקר לבתים פרטיים, ומצב זה הוא בעדיפות עליונה אצל המשקיע. רוב המשפחות גרות שנים רבות באותו בית, ולכן השוכר נמצא בחוזה עם המשכיר לאורך שנים. הבתים הפרטיים, עם החצר האהובה על האמריקאיים, נחטפים כמו לחמניות חמות, ולראייה – מחודש לחודש ההיצע רק הולך ופוחת", מחדד אייזנברג.

"עם זאת, חשוב להבין כי אופציות ההשקעה בדטרויט לא נעצרות בבתים פרטיים בלבד. ישנן דירות למגורים בבניינים חדשים ומאובזרים, ישנם משרדים ומפעלי תעשייה בלב העיר. חברת רילטי אקזקיוטיב יכולה להציע לכל לקוח נכס להשקעה, בהתאם לתקציבו ולרצונו", מסכם אייזנברג.

השארת תגובה