כך חגגו ילדי קרעטשניף לקראת שבועות

לקראת חג השבועות, מצאה הנהלת ת"ת "בני משה" קרעטשניף רעיון מקורי כיצד להמחיש ולהחדיר בקרב צעירי הצאן את אהבת ושמחת התורה

הכנסת ספר תורה
הכנסת ספר תורה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

לקראת חג מתן תורה, לבשה קרית קרעטשניף חג של אהבת ושמחת התורה הקדושה, כאשר בצהרי יום רביעי שעבר, התאספו מאות צעירי הצאן יחדיו בתלמוד תורה ל'מעמד כתיבת האותיות' אולטימטיבי, בו נטלו חלק תלמידי הכיתות ג' עד ח' כשכל תלמיד כתב בעצמו 'קבלה טובה' אותה יקבל על עצמו לקראת חג מתן תורה. את "הקבלות הטובות" כתבו התלמידים הישר אל תוך 'ספר התורה' המיוחד שנבנה במיוחד לקראת המעמד.

ספר התורה שהיה מלא במאות הקבלות הטובות של הילדים, והיה נראה בחיצוניותו ממש כספר תורה רגיל, יצא מחצר התלמוד תורה לרחובה של עיר ברוב שירה וזמרה, מלווה בתקיעת שופרות ובמצעד מתופפים, על ידי תלמידי הת"ת, כשהכל למען הגדלת השמחה והשראת אווירת הקדושה.

התהלוכה המפוארת היתה מורכבת מרכב מפואר שהוכן על ידי התלמידים במיוחד למעמד, אחריו צעדו התלמידים הרכים מהגיל הרך בתהלוכה של 'דגלים' מסודרים להפליא על ידי חבלים, אותם ליוו תהלוכת המתופפים והשופרות, כשמאחוריהם כל שאר התלמידים שרקדו במעגלים ובהתלהבות סביב החופה וספר התורה הייחודי שנישא בראש, כשהם צועדים לכל אורך רחובות ההגנה, מרגולין, אהבת שלום (חי"ש) ומשם ל"היכל הטישים" שבחצר ביהמ"ד הגדול קרעטשניף, שם עלו התלמידים על הפארענצ'ס (טריבונות) והמשיכו בריקודי המצווה כשמנהל הת"ת הרב משה שפיצר רוקד עם הספר תורה יחד עם התלמידים כל אחד בנפרד בסבלנות מיוחדת, כך שכל תלמיד ירגיש את הקשר הישיר שלו עם קדושת ספר התורה וקיום המצוות.

לסיום המעמד הוזמן לשאת דברים בפני התלמידים כהכנה לקראת מתן תורה, מגיד המישרים פה מפיק מרגליות הגאון הרב ישראל מאיר שושן שבמתק לשונו עמד על עניני דרך ארץ ובין אדם לחבירו שקודמים לקבלת התורה.

מעמד הכנסת ספר התורה נערך כאקורד הסיום למבצע "בין אדם לחבירו" שנערך בחודשים האחרונים בין כותלי הת"ת, כאשר כל המסרים וההודעות על המבצע הונגשו בצורה חביבה לילדים הצעירים על ידי יצירת דמות של תלמיד אשר כונה בשם 'זעליג' והוא זה שתיווך כביכול בין הצוות החינוכי והתלמידים, מה שאכן הביא תוצאות מדהימות ולתגובות מחמיאות מצד ההורים והילדים המרוצים.

השארת תגובה