יהדות התורה סוערת בפתח תקוה

המאבק הפוליטי בין נציגי 'יהדות התורה' לבין ראש העיר עלה השבוע מדרגה • גרינברג: מדובר בהשמצות פרועות, התקציבים רק עלו • בוסו: גרינברג הוא הדבר הטוב ביותר שקרה לציבור החרדי

רמי גרינברג בשארית ישראל (16)
רמי גרינברג בשארית ישראל (16)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

המתיחות בין נציגי 'יהדות התורה' בעירייה לבין ראש העיר רמי גרינברג הגיעו השבוע לשיא חדש, על רקע פרסום תקציב התמיכות שכולל על פי הטענות קיצוב משמעותי בתקציבי הציבור החרדי. מנגד, ראש העיר טוען לרדיפה אישית כשלצדו מתייצב יו"ר ש"ס המקומית אוריאל בוסו. המאבק המקומי עלה השבוע לראש הכותרות וסוקר בהרחבה בכלי תקשורת ארציים, כולל ראיונות וציטוטים מלאי עלבונות אישיים.

טבלת התמיכות שפורסמה השבוע ברשת, מלמדת לכאורה על קיצוצים משמעותיים בתקציבי התמיכות לחרדים, מול עלייה בתקציבי הספורט ועמותות שונות.

באתר 'כיכר השבת' ניתחו את הנתונים וגילו כי תקציב תמיכות לכוללים שעמד בשנת 2018 על סך של 735,000 שקלים, קוצץ ל-588,000 שקלים בשנת 2019. תקציב בתי הכנסת שעמד בשנת 2018 על סך של 140,000 שקלים, קוצץ בשנה זו ל-112,000 שקלים.

לעומת זאת, תקציבי הספורט והאומנות, לדוגמה, שודרגו בשנה זו, כך שהתקציב לתמיכות בעמותות ספורט עומד על 8,566,00 והתקציב לאומנות עלה ל-35 אלף שקלים.

בציטוט אנונימי מבכיר ב'יהדות התורה' המקומית לכיכר השבת, נאמר בתגובה: "אנחנו לא צרי עין, ושמחים בתקציב מוגדל לספורט ולחיילי צה"ל. אך לא ייתכן לגזול את כספם של כבשת הרש – אלו תלמידי הישיבות והכוללים שחיים גם כך בדלות ובעוני".

בראיונות לתקשורת, התייצב חבר מועצת העיר ישראל פרידמן בקולו והסביר בפרטים את האפליה וההתנכלות הקיימת, לצד תקווה כי הציבור החרדי יצליח להתגבר על המהמורות שמציב בפניו ראש העיר, ולהמשיך להפריח את עולם התורה והחסד בפתח תקווה.

אל הזירה הרותחת הצטרף חלק נוסף, כאשר ראש העיר רמי גרינברג שיתף ברשת החברתית הזמנה למסעדה שאינה כשרה ופתוחה בשבתות. מעבר למאבק הפוליטי, הצעד הזה של גרינברג הכאיב לאנשים מסורתיים ששמירת הסטטוס קוו בציבוריות הישראלית חשובה להם.

מי שהתייצב לצדו של ראש העיר גרינברג הוא בן בריתו הפוליטי ויו"ר ש"ס פתח תקווה אוריאל בוסו. בהודעה שפורסמה ב'בחדרי חרדים', התייחס בפירוט לטענות שעלו נגד גרינברג, והרחיב במתקפה נגד נציגי 'יהדות התורה' שלטענתו פועלים ממניעים אישיים.

"עד היום הייתה פה קבוצה שהייתה רגילה לנהל את העיר, לשלוט על העוגה ולא רק לקבל חלק ממנה, ומה שמעורר את זעמם זה שהמצב הזה השתנה. היום ראש העיר הוא זה שמנהל את העיר והוא מתנהל ישירות מול מנהלי מוסדות מול גבאי בתי הכנסת ומול הציבור בעצמו, ולא דרך העסקנים שהתרגלו לנהל את הדברים לפי הגחמות שלהם, ולכן הם כועסים ומפיצים כל מיני סיפורים והמצאות שאין להם אחיזה במציאות", דברי בוסו.

בוסו המשיך להפליג בשבחי גרינברג וכינה אותו "הדבר הטוב ביותר שקרה לציבור החרדי", כשהוא מציג את ההישגים הרבים שהביאו יחדיו למען הציבור החרדי, בתקציבים, הקצאות, בניית מקוואות וטיפול בבעיות מורכבות שהצטברו לאורך השנים. לטענת בוסו, הוא לא מדבר רק בשמו אלא גם …בשם מצביעי יהדות התורה.

מלשכת ראש העיר נמסר ל'השבוע בפתח תקווה' בתגובה: "מדובר בהשמצה פרועה של נציגי יהדות התורה, שלא מצליחים להסביר למצביעים שלהם מדוע הם מתבוססים בשיממון האופוזיציה שעה שראש העיר פועל לטובת ציבור החרדי באופן שלא היה כמותו בעיר.

"המספרים של תקציבי התמיכות בשנים האחרונות, אמנם היו מפוצצים, אך בפועל סכומים נכבדים מהמספרים הללו לא הגיעו ליעדם, כי לא קבעו אותם בבסיס התקציב אלא היתנו אותם למקרה שיישאר עודף בקופת התקציב העירוני. בפועל, רוב הסכומים לא הגיעו לציבור החרדי, אך את זה מי יודע?! רק נציגי יהדות התורה שמבחינתם כבר נפנפו עם מספרי ענק שאין מאחוריהם כלום. כיום, ראש העיר לקח את כל תקציבי התמיכות וקבע אותם בבסיס התקציב, בלי תנאים ובלי שקרים, על בסיס התקציב 'האמיתי' שהגיע לקופת המוסדות, כשהמספרים הוגדלו משמעותית".

בהתייחס לתמיכתו בחנות שאינה כשרה ומחללת שבת, נמסר מטעמו של ראש העיר: "כחלק מתנופת ההתפתחות של העיר מאז כניסתו לתפקיד של ראש העיר מר רמי גרינברג, נפתחים כל העת עסקים חדשים וסניפים חדשים של רשתות מובילות. ראש העיר מעודד את התופעה ע"י פרסום של אותם עסקים בעמוד הפייסבוק העירוני שלו, ואין בכך כל כוונה מצידו לקחת אחריות על פעילות העסק, מהותו והמתרחש בו.

"מגוחך לטפול האשמות על ראש העיר בנושא זה, כשם שיהיה מגוחך להאשים אותו בכל התנהלות אחרת של העסקים אותם הוא מפרסם בעמוד הפייסבוק שפונה לקהל החילוני בעיר.

"מייצר הפרובוקציה הנוכחית, הוא נציג יהדו"ת מהאופוזיציה, שאף נטל אחריות על ההשמצה הזולה הזאת בראיונות לכלי התקשורת. אותו נציג אופוזיציה פועל באופן סדרתי להשמיץ ולהבאיש את ריחו של ראש העיר בקרב הציבור החרדי, כשבמקביל הוא מנסה נואשות לשכנע את ראש העיר לצרפו לקואליציה".

לאחר המגננה והמתקפה, מוסיפים בלשכת גרינברג וטוענים כי "לא הובאה לידיעת ראש העיר כי העסק פתוח בשבת ופועל ללא כשרות, ולא הייתה לכך כל התייחסות באותו פרסום פייסבוק".

תגובה אחת
  1. לכו לעבוד מסולסלים ולא תחיו על חשבון העם..

השארת תגובה