הטענות: פלישה לבית ספר והקצאה לעמותה בפירוק

בתחקיר שפורסם בערוץ 13, עולים מספר מקרים תמוהים בהתנהלות עיריית רחובות והעומד בראשה # במרכז התחקיר: עמותה בניהול חתנו של מלול, שזכתה לכאורה ליחס מועדף

רחמים מלול
רחמים מלול
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

לפני מספר חודשים הגיעו עובדי עירית רחובות לבית הספר לבנות של חב"ד, גידרו חלק מהשטח, סללו שביל גישה והציבו עליו קראוון שהפך בתוך ימים ספורים ל"בית כנסת – שערי ציון". הדבר עורר את זעמם של התלמידות והוריהן, שללא התראה מוקדמת 'גנבה' להן העירייה שטח בחצר.

מי שעומד בראש קהילת בית הכנסת הוא הגאון ציון אשכנזי, דיין בבית הדין הרבני ברחובות. לדבריו, העירייה אפשרה לו להיכנס למבנה, וברגע שידרשו ממנו להתפנות, יפנה את המקום. בינתיים חודשים חלפו וקהילתו מקיימת במבנה פעילות תורנית מלאה.

בקרב הורי התלמידות היו מי שהחליטו שלא להבליג לנוכח מה שנראה כמהלך פזיז שנעשה ללא חשיבה רצינית ויסודית והחלו להעלות תהיות, האם המבנה עבר תהליך הקצאה מסודר, האם הוצאו לגביו היתרי בניה ועוד. בעוד הורי התלמידות מצביעים על מהלך שלכאורה אינו חוקי הרי שבבית הספר מפנים את האצבע כלפי ראש העיר.

האירוע המדובר כמו גם הסיפור הבא שתיכף נביא, פורסם בהבלטה בתחקיר ששודר השבוע בערוץ 13 נגד ראש העיר, שהואשם כביכול בדאגה למקורביו ולבני משפחתו.

האירוע הנוסף ששודר בתחקיר מלמד על עמותת "אור לציון" בראשה עומד חתנו של ראש העיר חיים פוגל, שנכנס לניהול העמותה בשבועות האחרונים. מדובר בעמותה שעמדה בפני פירוק כאשר בית המשפט אף מינה מנהל מיוחד וקבע כי יש להפנות את המתחם בתוספת דמי שכירות על סך 10,000 שקלים לעיריית רחובות, אלא שבאורח פלא מאז שפוגל נכנס לניהול העמותה, העירייה הורידה פרופיל מההליכים המשפטיים נגד העמותה, כביכול העלימה עין, ולמעשה זו חדלה מתשלום דמי השכירות שהצטברו עד כה למאות אלפי שקלים.

עוד נטען כי לפני כשנתיים ביקשה העירייה בדיון במועצת העיר, לאשר לעמותה שעמדה בפני פירוק את המבנה עליו היא יושבת ואשר היא נדרשת לגביו לשלם דמי שכירות גבוהים. זאת במקום לדון בדרכי האכיפה נגדה בגין חדלות התשלום.

לא זו אף זו, ראש העיר שהשתתף בהצבעה אף לא טרח למסור גילוי נאות ולחשוף כי הוא מצוי בניגוד עניינים בפרשה. (ההקצאה אגב, אושרה ברוב קולות).

תגובת רחמים מלול וחיים פוגל כפי שנמסרה לערוץ 13, "באשר לקשר שבין ראש העיר מלול לבין הרב אשכנזי – יובהר כי כל ההחלטות שנתקבלו במועצת העיר התקבלו מטעמים מקצועיים בלבד. היתר השימוש ניתן כחצי שנה לאחר סיום תפקידו של הרב אשכנזי כמגשר בענין משפחתי בו היה מצוי בנו של ראש העיר".

"באשר לעמותת 'אור לציון' – ההחלטות שהתקבלו במהלך התקופה התקבלו תחת עין מבקרת מצד החשב המלווה ומצד המפרק מטעם רשם העמותות".

תגובת עיריית רחובות: "העירייה הציבה מבנים יבילים זמניים במקום כמו גם בשטחי מוסדות חינוך נוספים, כמענה לצורכי המוסדות החינוכיים הפועלים במקום ואשר מתמודדים עם מצוקת כיתות לימוד. עובדה היא כי תלמידי בית הספר 'בן איש חיל' הסמוך למבנה היביל מתפללים במבנים מדי בוקר. העברת המבנים היבילים המדוברים בוצעה בהתאם לנהלים. באשר לנכס ברחוב התחייה, יודגש כי מדובר בשימוש בן עשרות שנים שבדומה להקצאות ותיקות אחרות, מחלקת הנכסים מטפלת בהסדרתן. באשר לתשלום שכר הדירה – לאחר שהופסקו התשלומים ביצעה מחלקת נכסים בעירייה פניות רבות לעמותה בדרישה לתשלום".

השארת תגובה