הרחבת אלעד וגורלה של סירקין הקטנה

עתידה אלעד שתתרחב ותגיע עד פתח תקווה? לקראת הבנות בוועדת הגבולות הגיאוגרפית, השתתפו השבוע ראשי הרשויות מפתח תקוה ומוא"ז שרון לצד ראש העיר בדיון לגבי הרחבת אלעד

דיונים באלעד
דיונים באלעד
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

אם לשפוט על התנהלות ישיבת ועדת הגבולות הגיאוגרפית שהתקיימה השבוע, מסתבר שהעיר אלעד עומדת לפני הרחבה לבינוי עוד אלפי יחידות דיור נוספות וזאת בין היתר הודות לפעילות נחושה ורצופה, בת מספר שנים, של ראש העיר ישראל פרוש בנושא.

בדיון שהתקיים השבוע בוועדת הגבולות, בו השתתפו גם ראשי הרשויות פתח תקווה ומוא"ז דרום השרון לצד ראש העיר, סגנו אבי שטרן והצוות המקצועי בעירייה, התבטא היו"ר במפורש כי הוועדה מבינה ומסכימה לצורך של העיר אלעד להתרחב, לטובת בינוי אלפי יחידות דיור נוספות, כך שהדיונים המתקיימים הם כדי למצוא את המקום המתאים ביותר מבין החלופות השונות.

ראש העיר ישראל פרוש אמר בוועדה, כי הוא פועל במשך שנים להרחבת העיר, במטרה לסייע לרווחתם של התושבים, לצד מציאת פתרון לביקוש הרב לדיור הקיים בקרב משפרי דיור וכן בקרב בני הדור הבא של התושבים, כאשר הוועדה המליצה לשלושת ראשי הרשויות, אלעד, פתח תקווה ודרום השרון, לקיים דיונים משותפים על מנת להתקדם להסכמה על דעת כולם באשר לעתידה של סירקין הקטנה.

לאחר הדיון אמר ראש העיר ישראל פרוש, כי "הייתה לנו סייעתא דשמיא שהמאמצים שלנו נושאים פרי. זו פעם ראשונה שאנחנו שומעים הבנה והסכמה אמיתית מצד הוועדה לכך שהעיר אלעד תורחב לבניית אלפי יחידות דיור נוספות. אנחנו נעשה הכל בעז"ה ונגיע להסכמות עם כל הגופים למען התושבים ולמען הדורות הבאים, בכדי שיהיה להם היכן לגור בעיר אלעד".

בשורה זו, מוועדת הגבולות, מגיעה בנוסף להחלטת הוותמ"ל לפני כחודש, לאשר להפקדה תכנית בנייה הכוללת כ-4300 יחידות דיור בעיר אלעד, זאת במקביל לכ-700 יחידות דיור שאושרו זה מכבר בוועדה המחוזית, כשהתכנון הוא להוציא לשיווק את הקרקעות כבר בשנה הקרובה.

במקביל, ולאור העובדה שראש העיר דרש לכרוך את התכניות לפיתוח אזורי התעסוקה יחד עם תכניות הדיור, אישרה הוועדה להפקדה תכניות לבניית 1.2 מיליון מ"ר של אזורי מסחר ותעסוקה כשלב ראשון ב'משולש העסקים' הצמוד לאלעד.

כן סוכם כי בהמשך ידונו תכניות לפיתוח עוד מאות אלפי מ"ר באותו משולש, בכדי להרחיב את המקום ולאפשר עוד בניה. בנוסף תכניות הבנייה למגורים משלבות בתוכן שטחי מסחר, פארקים, בתי כנסת, גני ילדים ותלמודי תורה, לצד תכניות פיתוח עם שבילי אופניים, שיבטיחו לתושבי העיר חיים איכותיים.

התכנית הביאה בחשבון גם את התשתיות הדרושות לעיר אלעד בגין הגידול המשמעותי ביחידות דיור. לכן כוללת התכנית מחלף חדש בצומת מגדל אפק המחבר בין הכבישים 444 ו-471, מסופי תחבורה ציבורית, תחנת משנה לחשמל, תוספת בית עלמין ומתקני איגום וויסות למי נגר.

השארת תגובה