ועמך כולם שמאלנים

עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

ברמה האישית אני סבור כי במידה וישראל תפסיד את ביבי כראש ממשלה, לא יימצא תחליף למנהיג בסדר גודל כמוהו. ביבי הוא ראש ממשלה מהאהודים בעולם, זוכה לשבחים בכל מקום, עמד בגבורה תחת לחצי אובמה ב-2015 בהסכם הגרעין, הוביל מהלכים שבזכותם ישראל תודעתית שווה הרבה יותר וזה רק מעט מרשימה ארוכה.

עם זאת, נראה שביבי בתקופה האחרונה אימץ טקטיקה שפוגעת בכל מי שלא מיישר איתו קו. לטקטיקה הזאת קוראים "שמאלני". היום במדינת ישראל אין גוש שמאל וימין כפי שהיה פעם, אלא גוש ביבי וגוש 'רק לא ביבי'. אין שום קשר בין דעות שמאלניות או ימניות, אבל במידה ופוליטיקאי כזה או אחר לא מחבב את ביבי, הוא הופך לשמאל.

לדוגמה גנץ שהצהיר שלא ילך עם הערבים לקואליציה משותפת ואף חטף ביקורות על כך, אבל תומכי ביבי כינו אותו שמאלני מסיבה מאוד פשוטה: 'הוא מתכוון ללכת עם הערבים'. גנץ חזר על כך שוב ושוב שאין לו כוונה ללכת עם הערבים ואפילו הוא מעוניין בקואליציית ימין כל עוד זה ללא ביבי, אבל בעולם של ביבי מי שלא רוצה אותו = רוצה שמאל. "גנץ. שמאל. חלש".

גנץ הוא דוגמא טובה לאדם שלא מקדש את השמאל או הימין כמאמרו 'אין יותר ימין או שמאל', אבל בגלל היותו שייך לגוש רק לא ביבי, הוא הפך לשמאל חלש. יתרה מכך, במפלגה של גנץ יש לפחות שלושה ימנים מובהקים בראש הרשימה. יעלון, צבי האוזר ויועז הנדל שהם ימנים – אבל ללא ספק שייכים לגוש רק לא ביבי.

ליברמן,  הוא אדם שפוטר ממשלה כי לא הסכים להצביע בעד ההתנתקות לעומת ביבי שתמך בהתנתקות עד שלב מסוים ואז התפטר, גר בהתנחלות, תומך בעונש מוות למחבלים ועוד ועוד. בקטנוניות רבה תוך שמירה נטו על אינטרסים אישיים הוא גרר אותנו לבחירות מיותרות בגלל שנאתו לביבי. לאור הדברים האמורים, איווט ללא ספק ימני, אבל זה לא מנע מביבי להצהיר: "ליברמן מעכשיו שייך לגוש שמאל". מצחיק. ליברמן שייך לגוש רק לא ביבי, אבל הוא בוודאי ימני.

אדם נוסף שהפך לשמאלני, הוא גדעון סער. יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, כתב כי גדעון סער – האיש שאלפים מתומכי הליכוד בחרו בו – שמאלני. ידוע שישנה יריבות בין גדעון סער, ליכודניק בדמו לבין ביבי, אבל יריבות אישית בין ביבי לכל אדם, מיד הופכת את הבן אדם לשמאלני. אגב, על פי נתניהו אשתו של סער היא שמאלנית קיצונית.

ככה זה היום, אם אתה לא תומך בביבי אתה מן הסתם שמאלני. ולמה זה נטל לימין? כי מחר ביבי יכול לקחת את העבודה ולהרכיב איתה קואליציה כל עוד זה מתאים לאינטרסים שלו – לא מעשה הכי ימני ומתוך דאגה נטו לכיסא שלו, הוא יכול לזרוק את החרדים ואת הימין הקיצוני לאופוזיציה כי הם לא מספיק ימניים/לא מספיק רק ביבי. בציונות הדתית חוששים ובצדק כי ביבי לא יכניס אותם לממשלה הבאה ולכן מלחיצים אותו בשבוע האחרון כי גם בימין הבינו איך הטקטיקה של ביבי עובדת.

לכן היום ביבי, המנהיג הגדול והמוערך – ללא ציניות – הופך בתיוגים שלו לנטל על הימין. לסיום, מי מבין הקוראים שמקלל אותי עכשיו על הטור הזה, שלא יקלל 'שמאלני זבל', אלא 'לא ביבי זבל'.

3 תגובות
  1. טור דה סתם.. גיבוב שטויות.
    ליברמן הינו רמאי וכלומניק ואכן שונא תורה ויהודים.. ויש להוקיע אותו ולא לפרגן לו.

  2. כתבה חכמה אם כי לא מדויקת, ביבי גם שמאלני

  3. זה לא חשוב מה גנץ אמר אלא מה הוא יעשה באמת.
    עובדה היא כי בהפגנת השמאל האחרונה הוזמן מר איימן עודה לשאת את דברו. זה הוא שלב מקדים והכשרת הלבבות לשותפות קואליציונית מסויימת עם המפלגות הערביות.

השארת תגובה