השופט הוציא צו הבאה לאנרכיסט הסרבן

שופט בהימ"ש הוציא צו הבאה לאנרכיסט יונתן פולק, שסירב לקבל את המסמכים המעדכנים אותו לגבי הליך הקובלנה הפלילית המתקיים נגדו, ועד כה לא הגיע לדיונים. עו"ד צור פלק, "נעמוד על כך שהדין ימוצה עם הנאשמים"

בית המשפט המחוזי בירושלים. (אילוסטרציה)
בית המשפט המחוזי בירושלים. (אילוסטרציה)

שופט בית משפט השלום בירושלים, דב פולוק, הוציא אתמול צו הבאה נגד יונתן פולק ותנאי שחרור של הפקדת ערבון כספי בסך 1,000 ₪. זאת בעקבות אי הגעתו של פולק לדיונים המתקיימים בעניינו בהליך הקובלנה הפלילית שהגיש נגדו ארגון 'עד כאן', וסירובו לקבל את המסמכים הנוגעים לכך.

יתרה מכך, בבוקר הדיון פרסם פולק מאמר בעיתון 'הארץ' שכותרתו 'לא אלך', בו מכיר פולק בהליך המשפטי המתנהל נגדו 'למרות איום המעצר הכרוך באי הגעה לדיון, אין לי כל כוונה להתייצב'. בסוף מאמרו תיאר פולק כיצד הוא עובר על החוק וכי בכוונתו להמשיך בכך "כשם שאנו מנסים בימים אלו, בניגוד לחוק, להפריע לדחפורים שבונים התנחלות חדשה.. כך עלינו להפסיק לשתף פעולה עם האפרטהייד הישראלי.. לא אלך".

במקביל לקובלנה המתנהלת נגדו המשיך פולק להגיע להפגנות ימי שישי בכפרים נעלין וקדום, וזאת בחודש האחרון בלבד. פולק נראה צועד עם המפגינים, שחלקם מיידים אבנים לעבר חיילי צה"ל.

נזכיר כי הקובלנה הפלילית הוגשה כנגד האנרכיסטים יונתן פולק, קובי סניץ ואילן שליף – מראשי ארגון "אנרכיסטים נגד גדרות". בקובלנה מואשמים השלושה בעריכה וסיוע להפגנות אלימות כלפי חיילי צה"ל ושוטרי מג"ב, הכוללות יידוי אבנים לעבר כוחות הביטחון במטרה לפגוע בהם. ההפגנות נערכות בין היתר בכפרים נבי סאלח, נעלין, בלעין ובמקומות נוספים.

בעוד מרבית הנאשמים משתפים פעולה עם ההליך ועו"ד מטעמם מתייצב לדיונים, עד כה נעדר פולק מהדיונים, לא הגיב לניסיונות לעדכנו במתרחש והתחמק מלקבל את מסמכי הדיון בדרך המקובלת.

לאחרונה פנה ארגון 'עד כאן' לפולק ברשת החברתית ופרסם הודעת 'המצאה', בה הוא מזהיר את פולק כי באם יתייצב לדיון שהתקיים היום, יבקשו בארגון מהשופט להוציא עבורו צו הבאה. כאמור, אתמול הוציא השופט פולוק צו הבאה עבור פולק.

עו"ד צור פלק מנהל המחלקה המשפטית בארגון 'עד כאן' מסר "אנו שמחים שבית המשפט נעתר לבקשתנו בדבר הוצאת צו הבאה לנאשם. לא ייתכן שפולק ימשיך להתחמק מהדיונים בעניינו. אנו נמשיך ונעמוד על כך שבית המשפט ימצה את הדין עם הנאשמים בתקיפת חיילי צה"ל".

השארת תגובה