'צו הבאה' נגד האנרכיסט יונתן פולק

בבוקר הדיון בביהמ"ש פרסם פולק מאמר בעיתון 'הארץ' שכותרתו 'לא אלך', בו הוא מבהיר, כי הוא מכיר בהליך המשפטי המתנהל נגדו ומצהיר, "למרות איום המעצר, אין לי כל כוונה להתייצב"

יונתן פולק
יונתן פולק

שופט בית משפט השלום בירושלים, דב פולוק, הוציא צו הבאה נגד איש השמאל והאנרכיסט יונתן פולק וכן הורה על תנאי שחרור של הפקדת ערבון כספי בסך 1,000 ש"ח. זאת בעקבות אי הגעתו של פולק לדיונים המתקיימים בעניינו בהליך הקובלנה הפלילית שהגיש נגדו ארגון 'עד כאן', וסירובו לקבל את המסמכים הנוגעים לכך.

יצוין, כי בבוקר הדיון בביהמ"ש פרסם פולק מאמר בעיתון 'הארץ' שכותרתו 'לא אלך', בו מכיר פולק בהליך המשפטי המתנהל נגדו כשהוא מצהיר, כי "למרות איום המעצר הכרוך באי הגעה לדיון, אין לי כל כוונה להתייצב". בסוף מאמרו תיאר פולק כיצד הוא עובר על החוק וכי בכוונתו להמשיך בכך: "כשם שאנו מנסים בימים אלו, בניגוד לחוק, להפריע לדחפורים שבונים התנחלות חדשה.. כך עלינו להפסיק לשתף פעולה עם האפרטהייד הישראלי.. לא אלך". כתב.

במקביל לקובלנה המתנהלת נגדו המשיך פולק להגיע להפגנות ימי שישי בכפרים נעלין וקדום, וזאת בחודש האחרון בלבד. פולק נראה צועד עם המפגינים, שחלקם משליכים אבנים לעבר חיילי צה"ל.

הקובלנה הפלילית הוגשה כנגד האנרכיסטים יונתן פולק, קובי סניץ ואילן שליף – מראשי ארגון "אנרכיסטים נגד גדרות".

בקובלנה מואשמים השלושה בעריכה וסיוע להפגנות אלימות כלפי חיילי צה"ל ושוטרי מג"ב, הכוללות השלכת אבנים לעבר כוחות הביטחון במטרה לפגוע בהם. ההפגנות נערכות בין היתר בכפרים נבי סאלח, נעלין, בלעין ובמקומות נוספים.

בעוד מרבית הנאשמים משתפים פעולה עם ההליך ועו"ד מטעמם מתייצב לדיונים, עד כה נעדר פולק מהדיונים, לא הגיב לניסיונות לעדכנו במתרחש והתחמק מלקבל את מסמכי הדיון בדרך המקובלת.

לאחרונה פנה ארגון 'עד כאן' לפולק ברשת החברתית ופרסם הודעת 'המצאה', בה הוא מזהיר את פולק כי באם יתייצב לדיון שהתקיים היום, יבקשו בארגון מהשופט להוציא עבורו צו הבאה. כאמור, אתמול הוציא השופט פולוק צו הבאה עבור פולק.

עו"ד צור פלק, מנהל המחלקה המשפטית בארגון 'עד כאן', מסר, "אנו שמחים שבית המשפט נעתר לבקשתנו בדבר הוצאת צו הבאה לנאשם. לא ייתכן שפולק ימשיך להתחמק מהדיונים בעניינו. אנו נמשיך ונעמוד על כך שבית המשפט ימצה את הדין עם הנאשמים בתקיפת חיילי צה"ל".

תגובה אחת
  1. ומי אבא שלו השחקן פולק לא נופל רחוק ממנו

השארת תגובה