שיתופי פעולה עם פיליפינים: מלונאות וסיעוד

בתום מאמצי משרד החוץ ולאחר ביקורו של נשיא הפיליפינים בישראל לפני כשנה, נחתמו ואושררו בימים האחרונים שני הסכמים פורצי דרך בין ישראל לפיליפינים בתחומי הסיעוד והמלונאות

ביקור נשיא הפיליפינים רודריגו דוטרה במדא - צילום דובורת מדא 4.9.18 (4)
ביקור נשיא הפיליפינים רודריגו דוטרה במדא - צילום דובורת מדא 4.9.18 (4)

בתום מאמצים רבים ולאחר ביקורו של הנשיא דוטרטה בישראל לפני כשנה (ספטמבר 2018), נחתמו ואושררו ע"י הנשיא במנילה, שני הסכמים פורצי דרך בין ישראל לפיליפינים בתחומי הסיעוד והמלונאות.

ההסכם בתחום הסיעוד מעגן זכויותיהם של העובדים הפיליפינים בארץ ודרכי גיוסם של תושבים אלה, ואילו ההסכם בתחום המלונאות יאפשר הבאה תוך זמן קצר של למעלה מאלף עובדים לבתי המלון בארץ.

הסכמים אלו מהווים נדבך נוסף במארג הקשרים המתהדק בין המדינות בחסות האגף לקשרי חוץ במשרד החוץ.

יצוין, כי לאורך השנה האחרונה ניהלו משרד החוץ, על שלוחותיו – האגף המדיני, האגף הקונסולרי והאגף המשפטי יחד עם השגרירות במנילה – מאמץ מרוכז כדי להגיע לחתימה ולאשרור שני ההסכמים.
.
ישראל מצדה אשררה את ההסכמים לפני מספר שבועות והמתינה לאשרור מצד מקבילתה.

סמנכ"ל אגף אסיה במשרד החוץ, גלעד כהן הסביר, כי "אשרור ההסכמים הינו הישג חשוב מאד לשתי המדינות. הסכם הסיעוד יסייע לעגן את זכויותיהם של העובדים הפיליפינים המסורים למען אוכלוסיית הקשישים והנכים בישראל. הסכם עובדי המלונאות הינו חיוני ביותר לבתי המלון בישראל, המשוועים לידיים עובדות. זוהי תוספת חמצן חיונית להמשך השגשוג בענף".

השארת תגובה