גם בני הקיבוצים – בברית יחד

ביוזמת 'הידברות': מעמד הכנסת ספר תורה לבית הכנסת בקיבוץ שדות ים

הכנסת ספר תורה, שדות ים, צילום דוד ברמן
הכנסת ספר תורה, שדות ים, צילום דוד ברמן
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

אחרי שמונים שנה: קיבוץ שדות ים הסמוך לקיסריה העתיקה זכתה בערב חג מתן תורה לחגוג ברוב עם בתופים ובמחולות את מעמד הכנסת ספר תורה לבית הכנסת של הקיבוץ, שהוקם לראשונה לפני מספר שנים על ידי גרעין של מתחזקים מתושבי הקיבוץ, וכיום מהווה מרכז תורני שוקק חיים ופעילות, כולל תפילות, שיעורי תורה וכינוסים קהילתיים.

כאשר פנה יהודי יקר, מתומכי 'הידברות', לראש הארגון הגר"ז כהן שליט"א, והביע את רצונו לתרום ספר תורה לבית כנסת הזקוק לכך, הציע הגר"ז את קיבוץ שדות ים, קיבוץ חילוני הנחשב לאחד המצליחים בארץ.

לבית הכנסת של הקיבוץ היה עד כה ספר תורה מושאל, וכעת חיפשו חברי הקהילה המתרחבת ספר תורה קבוע שיהיה שייך לבית הכנסת וממנו יקראו בתורה בכל עת. עם קבלת הסכמת התורם, החלו ב'הידברות' בהכנות למעמד הכנסת ספר תורה, שהתקיים בס"ד ביום חמישי, ערב חג מתן תורה, במעמד עשרות מתושבי המקום, לצד חברי הקהילה התורנית, יחד עם פעילי הקירוב של 'הידברות' ורבני הארגון בראשות הגאון רבי יצחק בצרי שליט"א.

עם סיום כתיבת האותיות בספר התורה, החלה התהלוכה המרגשת לכיוון רחבת בית הכנסת, הניצב במרכז הקיבוץ, כאשר להקת כליזמרים משוררת בעוז לכבוד התורה ולומדיה, וילדי הקיבוץ מנופפים בלפידים חשמליים בהתלהבות יהודית טהורה ותמימה. את המעמד כיבדו בנוכחותם רבנים חשובים מארגון 'הידברות', בהם הרב ראובן זכאים, הרב אליהו אסוס, הרב עמנואל מזרחי, הרב יצחק ורדי, הרב מיכאל חודר, הרב מרדכי לוי והרב שלום כהן שליט"א.

התהלוכה התקדמה ומעגלי הרוקדים התרחבו כאשר עוד ועוד יהודים יקרים, שרגליהם עמדו במעמד הר סיני, ניגשים בחיל ורעדה לספר התורה, מנשקים אותו בהדרת כבוד, נסחפים בשירה ובריקודים יחד עם הרבנים סביב ספר התורה המהודר, כאשר הלב היהודי המאוחד מתחבר לשירת הנצח של העם היהודי.

התרגשות רבה אחזה בקרב בני הקהילה התורנית בשדות ים, עם הגעת התהלוכה לבית הכנסת של הקיבוץ, אותו הקימו בעמל רב ובעזות דקדושה. רבים נזכרו בימי בראשית, כאשר ראשוני החוזרים בתשובה קיבלו החלטה כי בית הכנסת ייבנה רק מתרומות של תושבי הקיבוץ, שרובם אכן נענו בעין יפה ותרמו להקמת מקדש מעט במקום, שהפך מהר מאוד למגדלור של תורה ויהדות, המקרין מקדושתו על כל הסביבה, וכעת הם זוכים לחגוג ברוב עם את מעמד הכנסת ספר התורה למקום.

בבית הכנסת התקבל ספר תורה בשירת "שאו שערים ראשיכם והינשאו פתחי עולם ויבוא מלך הכבוד", ולאחר אמירת המזמורים והפסוקים ע"י המקובל הגאון רבי יצחק בצרי שליט"א הוכנס ספר תורה לארון הקודש, כאשר עשרות מתפללי בית הכנסת, יחד עם רבני הידברות, ממשיכים לרקוד ולשמוח בשמחת התורה, בערב חג מתן תורתנו הקדושה במעמד הר סיני.

בהנהלת 'הידברות' סיכמו בסיפוק את מעמד הכנסת ספר התורה לקיבוץ שדות ים, שנערך במסגרת פעילות קירוב של הארגון בעשרות קיבוצים ברחבי הארץ, כולל מסירת שיעורי תורה ושיחות חיזוק לתושבים, מתן מענה הלכתי מהיר לשאלות המגיעות למוקד ההלכה של 'הידברות', הענקת תמיכה וסיוע למשפחות נזקקות של חוזרים בתשובה ועוד.

השארת תגובה