פרס יוקרתי על פיתוח עדשות מגע

"המהפכה של עולם עדשות המגע": CooperVision הבינ"ל מפארק בר לב בכרמיאל זכתה בפרס יוקרתי בינלאומי על פיתוח עדשות מגע שמעכבות את הידרדרות קוצר הראייה

עדשות מגע
עדשות מגע
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

צוות חוקרי מיופיה (קוצר ראייה) מחברת עדשות המגע CooperVision, לה שלוחה ישראלית לפיתוח ולייצור בפארק בר לב בכרמיאל, זכה בסוף השבוע בפרס היוקרתי של האגודה הבריטית לעדשות מגע (BCLA) על עבודתם בפיתוח, מחקר ושיווק עדשות המגע של החברה – “MiSight 1 day”. "האטת המיופיה היא המהפכה של עולם עדשות המגע שהושגה באמצעות חזון, השראה ומסירות של הצוות", נאמר בנימוקי הוועדה לבחירה.

כיום 1.4 מיליארד אנשים מסביב לעולם סובלים מקוצר ראייה, ועד שנת 2050, הנתון הזה צפוי לגדול ולהגיע ע"פ הערכות ל- 5 מיליארד אנשים אשר יסבלו ממיופיה. כבר היום, במזרח הרחוק השכיחות של קוצר הראייה נסקה למעל מ-90% בקרב האוכלוסייה הצעירה, ובישראל מדובר על קרוב ל-40%.

כדי לטפל במגפה עולמית זו, החל לפני עשור החוקר ג'ון פיליפס מאוניברסיטת אוקלנד בניו זילנד בשורה של ניסויים שבדקו כיצד עדשות מגע אופטיות יכולות להאט את קצב התקדמות המיופיה בקרב ילדים. אמונתו האיתנה של ג'ון בטכנולוגיה שלו, בדיוק בזמן שהעולם החל לשים לב לשכיחות הגוברת של קוצר ראייה בקרב ילדים, הובילה לאימוץ של טכנולוגיית מיקוד כפול על ידי CooperVision, שנועדו להאט את קצב התקדמות המיופיה.

עדשות MiSight 1 day הן היחידות שפותחו במיוחד עבור ילדים ויש להן פונקציה כפולה: שיפור הראייה באופן מידי עם הרכבתן (בדומה למשקפיים או עדשות מגע רגילות) וטיפול בקצב התפתחות קוצר הראיה (העלייה במספר המשקפיים). הטכנולוגיה העומדת מאחורי הפיתוח החדשני כוללת אופטיקה ייחודית הגורמת לשבירת קרני האור בצורה שונה מעדשה רגילה, כך שהמח מקבל אות שמעכב את גדילת העין ואת העלייה במספר.

במהלך ארבע השנים הראשונות במחקר, נמצא כי העדשות הפחיתו את התקדמות קוצר הראייה אצל הילדים ב- 59% בממוצע, כלומר, ילדים שה"מספר" שלהם יכול היה לזנק למשל ל- -6, ולמנוע מהם לראות בבירור מעבר ל-16 ס"מ, נעצרו קצת אחרי -2 . חשוב לזכור שככל שהמרשם (המספר במשקפיים) גדול יותר כך גדלים הסיכונים לפתח מחלות עיניים העלולות לגרום לעיוורון ומכאן החשיבות של האטת התקדמות קוצר הראיה.

כיום למעלה מ 10,000 ילדים כבר מרכיבים את העדשות ברחבי העולם ולפני מספר חודשים העדשות הגיעו גם לישראל. העדשות זמינות בחנויות האופטיקה בארץ אצל אופטומטריסטים ורופאי עיניים מורשים שעברו הסמכה ספציפית להתאמת עדשה זו.

השארת תגובה