ההסתה משפיעה: 74% ללא חרדים

סקר חדו"ש לקראת הבחירות: 74% מהציבור מעוניין בממשלה אזרחית על בסיס ליכוד/כחול-לבן וללא תלות במפלגות החרדיות

ליברמן
ליברמן
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

ל68% מהציבור חשוב שהמפלגה עבורה יצביעו תיאבק לקידום חופש דת ושוויון בנטל. מנכ"ל חדו"ש: יש לקוות כי העמדה של הציבור תופנם על ידי המפלגות המתמודדות לכנסת.

74% מהציבור היהודי בישראל מעוניינים בממשלה אזרחית אשר תוקם על בסיס הליכוד וכחול-לבן, בהנחה שתוצאות הבחירות לא ישתנו באופן קיצוני, ללא תלות במפלגות החרדיות, ואשר תקדם חופש דת ושוויון בנטל. כך עולה מסקר מכון סמית עבור עמותת חדו"ש – לחופש דת ושוויון. רק 26% מהציבור מעוניינים בממשלה המבוססת על תמיכת המפלגות החרדיות ועל קבלת דרישותיהן בנושאי דת ומדינה. ממצאים אלו משקפים את התפלגות בעלי הדעה בקרב מדגם מייצג של האוכלוסייה היהודית הבוגרת (80% מהמדגם).

מניתוח התשובות על פי ההצבעה לכנסת בבחירות האחרונות עולה כי בקרב בעלי הדעה 61% ממצביעי הליכוד ו-100% ממצביעי כחול לבן תומכים בהקמת ממשלה אזרחית על בסיס שיתוף פעולה בין שתי מפלגות אלה לאחר הבחירות. כך גם 93% ממצביעי ישראל ביתנו ו-96% ממצביעי כולנו.

מניתוח התשובות על פי כוונת ההצבעה לכנסת בבחירות הקרובות עולה כי בקרב בעלי הדעה 57% ממצביעי הליכוד ו97% ממצביעי כחול לבן תומכים בהקמת ממשלה אזרחית לאחר הבחירות וכך גם 98% ממצביעי ישראל ביתנו.

השארת תגובה