וונדליזם ואלימות בהיכל בית המדרש

נערי שוליים נכנסו בעיצומו של ליל שבועות לבית המדרש של חסידות דארג, השחיתו רכוש והפעילו אלימות קשה

דאראג
דאראג
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

בליל חג השבועות נכנסו נערי שוליים לבית המדרש של חסידות 'דארג' ברחוב נפחא בעיר והחלו להתפרע, להשחית ולהפעיל אלימות. ביום שני, עצרה המשטרה שלשה נערים קטינים החשודים במעורבות במעשה הנפשע.

הקטטה תועדה במצלמות האבטחה של בניין החסידות, שם נראים הנערים נכנסים ומכים קבוצה של חסידים במקלות ובחפצים ונמלטים מהמקום. גבאי בית המדרש הגיש תלונה במשטרה ועירב את בכירי עיריית בני ברק. בעקבות כך המשטרה ביצעה מעצרים.

מדוברות משטרת ישראל נמסר: "אלימות היא נגע חברתי פסול, ובהתאם משטרת ישראל רואה בחומרה כל אירוע אלימות ומעשה בריונות כנגד כל אזרח באשר הוא. מיד עם קבלת הדיווח במשטרה אודות הקטטה, הגיעו למקום כוחות משטרה ונפתחה חקירה. לפני זמן קצר המשטרה עצרה שלושה חשודים. מטבע הדברים איננו מפרטים אודות חקירות מתנהלות, אולם נציין כי המשטרה תבצע את כל פעולות החקירה הנדרשות על מנת למצות את הדין עם החשודים במעשה".

העובדה כי נוער השוליים שהה בבית המדרש שעה ארוכה והתפרע בגסות מבלי שאיש מאנשי החוק עצר בעדם, מעלה ביקורת בעיר, שתושביה משלמים אגרת שמירה שנועדה להגביר את ביטחונם. בעירייה מיהרו להיכנס לעבי הקורה, ערכו שיחות מהירות עם מפקדי המשטרה ובוחנים את הצעדים אותם ינקטו. במקביל, תוגברה השמירה באופן מידי ומאבטח הוצב בפתח בית המדרש.

ראש העיר הרב אברהם רובינשטיין הודיע על קיום בדיקת עומק מקיפה עם כלל גורמי המקצוע לגבי התנהלותם של כלל הכוחות בשטח. "אני ראש העיר מחויב לביטחונם האישי של כלל התושבים", אמר רובינשטיין והוסיף: "דיברתי מיד אחרי האירוע גם עם הממ"ר מומו בוריה וגם עם המפקד השיטור העירוני והוריתי להם לעשות הכל על מנת למצוא את הפורעים ולהעמידם לדין".

עוד אמר רובינשטיין: "מדובר אמנם באירוע חריג אך כמובן אנו אחראים על כך שתושבי עיר התורה והחסידות ימשיכו לחוש בטוחים ומוגנים. לא ייתכן מצב בו אברכים וצעירים יוכו על ידי פורעים ואנשים אלימים ואף אחד לא יעצור ויעניש את העבריינים".

השארת תגובה