בת ים במקום הרצליה

עיריית בני ברק מושכת את ידה מהחוף הנפרד בהרצליה, בעקבות בעיות רבות שהתעוררו, בין היתר בחילולי שבת ומכשולי צניעות • בעירייה מציעים אלטרנטיבות, הרבנים בוחנים את האפשרויות

רובינשטיין וזיידמן בוחנים את החוף הנפרד בבת ים
רובינשטיין וזיידמן בוחנים את החוף הנפרד בבת ים
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

עונת הרחצה נפתחה כבר לפני חודשיים אך מסתבר שלתושבי בני ברק עדיין אין הסדר נוח שיעניק להם את האפשרות ליהנות מהסדר רחצה כשר ונוח. מבדיקת 'קול העיר' עולה כי ההסדר שהיה קיים בשנים האחרונות בין עיריית בני ברק לעיריית הרצליה על חוף נפרד, לא יתקיים השנה, בעקבות בעיות רבות שהתעוררו. בעירייה בוחנים בבהילות כמה אופציות נוספות, שכרגע נמצאות בבדיקת הרבנים.

בעקבות פניית מערכת 'קול העיר' אל עיריית בני ברק, אישר הדובר ישראל כהן את עיקרי הפרטים ומסר: "השנה עיריית ב"ב לא משתתפת במימון החוף הנפרד בהרצליה זאת מאחר ועיריית הרצליה נאלצה להיכנע לארגונים אנטי דתיים ובלחץ בית המשפט בונה מעבר להולכי הרגל בתוך החוף הנפרד ששימש את תושבי בני ברק וערים נוספות במשך שנים רבות".

כהן הדגיש: "ייתכן ועיריית הרצליה תמשיך להפעיל את החוף כחוף נפרד אולם את עיריית ב"ב בהוראת רבני העיר הדבר אינו מספק והם תרים אחרי מקום חילופי שיעמוד בגדרי הצניעות. בשל העובדה שאת רבני העיר לא מספקים גדרי הצניעות של החוף בהרצליה לאחר הקמת המעבר בתוככי שטח החוף".

יצוין כי בימים אלו תרים ראש עיריית ב"ב הרב אברהם רובינשטיין ומנהל אגף תשתיות חנוך זיידמן לצד שליחי רבני העיר לתור אחר חוף נפרד מותאם באחת הערים האחרות על מנת שתושבי בני ברק יוכלו להנות מרחצה נפרדת על פי כל כללי ההלכה והצניעות. מתקיימים דיונים עם עיריות שונות וכן בדיקות כשרות על ידי העסקנים בתקווה למצוא במהירות המרבית פתרון חילופי שייתן מענה לתושבי בני ברק המבקשים לרחוץ בים על פי כל כללי ההלכה. בין היתר נבחן החוף הנפרד בבת ים, בו הושקעו בשנים האחרונות מיליוני שקלים לתועלת הרוחצים.

כאמור, בשנים האחרונות, החוף הנפרד בהרצליה סיפק פתרון נהדר עבור תושבי בני ברק, הן בתנאי הרחצה הנאותים והן בדרך הגישה שהייתה ללא מראות פסולים.

למרבה הצער, בעקבות עתירה משפטית של תושבים אנטי חרדים, שונה גודלו של החוף, הוא הוקטן מאוד ובוצעו בו שינויים מהותיים שאינם מתאימים לאכלס את כל תושבי העיר הרצליה יחד עם תושבי בני ברק. כמו כן נעשו בו חילולי שבת בפרהסיה על ידי קבלנים שעובדים עם עיריית הרצליה.

חבר מועצת עיירת הרצליה מסיעת גשר מר אלעד צדיקוב פרסם במוצאי שבת האחרונה הודעה בנושא: "במהלך השבת האחרונה ביצעה עיריית הרצליה עבודות בינוי ותשתית בחוף הים הנפרד. מעבר לציניות של הכשרת חוף המותאם לגדרי ההלכה, באמצעות חילול שבת המוני בפרהסיה הציבורית – קיימת כאן מגמה מסוכנת ומדרון חלקלק של זילות השבת ופגיעה בסטאטוס קוו של מדינת ישראל. בשבת הקודמת עבד ספק עירייה במהלך השבת ברחבי העיר ופעל להחלפת שילוט עירוני.

"במהלך השבוע החולף אף הודיעה העירייה על עריכת פיקניק רחב היקף בקרוב, כולל הופעות אמן מוסיקליות ועוד פעולות המהוות חילול שבת המוני בפרהסיה הציבורית. לא ניתן להתחבא מאחורי קבלנים שפעלו על דעתם. אין דבר כזה. קבלן עירייה חייב לקבל מפרט הפעלה חוזי שברור שאיננו עובד בשבת. זה סטנדרט ברור, כלל ארצי – קוראים לזה סטאטוס קוו. כשם שאין צורך להבהיר לעובד משרד עירייה חדש שלא עובדים בשבת. ברגע שמאן דהוא מותח גבולות ובודק את תגובות הציבור- אנחנו בתוך מדרון מסוכן מאוד של זילות השבת ועבירה על חוקי מדינת ישראל".

"לצערי", הרב אומר צדיקוב "האטמוספירה הציבורית המשתלחת ברגשות הציבור ובחוקי המדינה: בניית גשר יהודית בשבת ע"י עיריית ת"א, הפקת הכנות האירויזיון בשבת, השתלחות של ראשי העיר טבריה, רמ"ג, הוד השרון – מעניקים בעל כורחם אור ירוק לרשויות נוספות לחלל את השבת הציבורית של כלל אזרחי המדינה. אני מאמין שעיריית הרצליה תיקח אחריות, תתנצל ותוודא שאירוע מעין זה לא יישנה יותר במקומותינו".

2 תגובות
  1. החרדים צריכים לבחון את עצמם כיצד הגדישו את הסאה וגרמו לאווירה הציבורית הזאת.
    הציבור החילוני בארץ רוצה לחיות על פי דרכו וללא כפיית חוקי הדת עליו.
    וצריך להזכיר לכם שגם ליהודים החילונים אין ארץ אחרת ולמעשה הם הקימו אותה למרות התנגדות נמרצת של החרדים.

  2. נו, באמת, בואו נהיה ישרים עם עצמנו ועם הסביבה. בשנים האחרונות החרדים כמעט ולא מגיעים לחוף, פה ושם יש כמה ימים עמוסים אבל רובנו הולכים לחוף מציצים בתל אביב. יחסי ציבור זה מצויין אבל גם האמת חשובה

השארת תגובה