לראשונה: חלוקת 'ערכת ליל שבועות'

300 קהילות בבני ברק קיבלו ערכה מיוחדת עם כיבוד עשיר עבור הלומדים בליל שבועות

ערכות
ערכות
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

לקראת חג השבועות הורה ראש עיריית בני ברק הרב אברהם רובינשטיין לצוות לשכתו להיערך למבצע חלוקת ערכות כיבוד עשיר לכל הקהילות בעיר. מבצע חלוקת הכיבוד העשיר מתקיים כחלק מהמערך שמוביל ראש העיר, במסגרתו נרקם חיבור בין כלל הקהילות למנגנון העירוני, זאת במטרה לרכז ולהרחיב את מתן השירותים לקהילות לפי צרכי בני הקהילות ובני הישיבות. כחלק מההשקעה המרובה בקהילות הקצה ראש העיר תקציב ייחודי למען עמלי התורה בליל חג השבועות בכל הקהילות בעיר התורה.

בערכה המיוחדת שהוענקה לכל קהילה, קיבלו בני הקהילות כיבוד עשיר שכולל מיני מאפה ושתיה לצד מספר סוגים של משקאות קפה ומיני מתיקה לילדי הקהילות. הערכה חולקה במבצע מיוחד לכ-300 קהילות ברחבי העיר. גבאי הקהילות שקיבלו את הערכה המיוחדת בהתרגשות אומרים כי מחווה כזו לא זכורה שנים רבות, והיא מצטרפת לפעולות הרבות שמוביל ראש העיר לרווחת הקהילות והעצמתן.

במכתב מיוחד שצורף לערכה כותב ראש העיר הרב רובינשטיין: "זכתה עירנו הקדושה להתהדר בתואר 'עיר התורה והחסידות', ולא בחינם זכתה היא לכך. עירנו מהווה משכן כבוד ויקר לגדולי תורה וחסידות, למרכזי תורה וחסידות ולמאות קהילות הקודש של בני התורה והחסידות".

ראש העיר מוסיף ומציין כי "אין מתאים מיום גדול זה, שבו נוהגים להיות ניעורים כל הלילה ולעסוק בתורה הקדושה, להביע את תחושותינו הנשגבות כלפי כל אחד ואחד מבני הקהילה הקדושה שמפארת ומרוממת את עירנו – עיר התורה והחסידות – ועל זאת גאוותינו".

הרב רובינשטיין מדגיש כי "הענקת ערכות הכיבוד כיד המלך לבני הקהילה עבור ציבור הלומדים בליל חג השבועות כיאה ללגיונו של מלך, הינה המשך ישיר לפעילות הענפה למען כלל קהילות הקודש בכל רחבי העיר. אנו רואים בקהילות הקודש את חוד החנית של המרקם המיוחד של עירנו הקדושה".

השארת תגובה