וופל בלגי, להטוטנים וחמור

כנס הכשרה ובטיחות לצד תערוכה של הפעלות, המתינו למנהלי המוסדות לקראת תכניות 'בין הזמנים'

תערוכה 2
תערוכה 2
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

עיריית בני ברק וארגון תודעה ערכו השבוע כנס הכשרות לרכזים, מנהלי ומנהלות מוסדות חינוך שמעוניינים להוציא תלמידים במהלך בין הזמנים לטיולים. על פי הנוהל במשרד החינוך, כל הוצאת תלמידים לטיולים מחייבת את אנשי המוסד לעבור הכשרת בטיחות. בכנס שהתקיים במתנ"ס הקהילתי ברחוב ירושלים בבני ברק השתתפו עשרות מנהלי ומנהלות מוסדות חינוך בהפרדה מלאה.

ראש עיריית בני ברק הרב אברהם רובינשטיין אמר בכנס: "העומס והמעמסה המוטלים על כתפיכם הם השליחות של עתיד הציבור החרדי כולו ואני כאן כדי לדאוג לכם. העירייה שמה לה למטרה להמשיך את תנופת הפעילות שלכם עבור הילדים וחלק מזה הוא בהובלת הכשרות הבטיחות למנהלים והמנהלות במסגרת עיריית בני ברק שפרסה את חסותה על הנושא".

מנהל מחלקת הגנים בעירייה ויוזם המהלך, הרב יוסף סטל, אמר בדבריו כי על כל אחד לחשוב שילדי הקייטנות והקעמפים הם הילדים שלו ומשכך מימד האחריות מקבל אחריות אישית. "ההיענות של המנהלים והתגובות החיוביות מדברות בעד עצמם והם המדד הכי חשוב להצלחת האירוע. קיבלנו פניות ממנהלים ורכזים בכל רחבי הארץ שמעוניינים להגיע להשתתף בכנס ואני רוצה להודות לראש העיר על הובלת הנושא לציבור החרדי מבין כל  הרשויות החרדיות", אמר.

במהלך הכנס הציגו עשרות מפעילים וספקים את מרכולתם בפני המשתתפים. עמדות של להטוטנים, תיאטרוני בובות, משחקי אינטראקציה ועד לאוכל וופל בלגי נפרסו במקום והציעו למנהלים והרכזים לטעום ממרכולתם בטרם יגבשו את דעתם לטובת התלמידות והתלמידות. את מירב תשומת הלב הצליח למשוך חמור שהובא במיוחד על ידי מפעילו למתחם זאת על מנת להדגים למנהלים את סוג הפעילות.

במהלך הכנס עלו בזה אחר זה הממונה על הקייטנות במשרד החינוך מאיר אסא, קב"ט העירייה עופר קורן וממונה הבטיחות במחוז החרדי במשרד החינוך מאיר אסרף.

מנכ"ל ארגון 'תודעה' וחבר הנהלת העיר הרב ישראל משה פרידמן אמר כי גם בימי בין הזמנים צריך לדאוג שהילדים יקבלו מענה רוחני הולם: "בבין הזמנים אנחנו אמנם מתנתקים ממסגרת הלימודים שאנו רגילים אליה, אבל לא ממסגרת המחויבות הרוחנית והתורנית לה אנו מחויבים כל הזמן".

לדברי מנכ"לית 'תרבותא' גולדי גלהר שהפיקה את האירוע, "מדובר בעוד צעד של הנגשת השירותים והספקים לציבור החרדי בדגש על ספקים ונותני שירותים חרדים".

השארת תגובה