עונת החתונות החלה: כמה עולה זמר

רוצים ליהנות בשמחתכם מהופעה פרטית של זמר חסידי מפורסם? הכינו את הארנק, זה הולך לעלות לכם ביוקר • כתב 'קו עיתונות' התחזה לבן משפחה נרגש וליקט עבורכם את המחירון המלא

מרדכי-בן-דוד
מרדכי-בן-דוד
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

ימי ספירת העומר חלפו, חג שבועות רווי התעלות מאחורינו וכעת, לפי כל המנהגים ובכל העדות – עונת החתונות חוזרת במלוא עוזה. בתים חדשים נבנים בישראל ואיתם אינספור מעניקי שירות בענף האירועים, שידיהם עמוסות עבודה וכיסיהם מלאים מצלצלים.

חלק מרכזי בתכנון כל חתונה היא הזמנת התזמורת, הנגן, הזמר או המקהלה, שילוו את שמחת חתן וכלה. הם יקבעו את הקצב, יתנו את הטון ויכניסו אנרגיות של שמחה בבני המשפחה הנרגשים ובאורחים המפזזים.

רובנו ניהנה משירתם הנהדרת של זמרי חתונות, כאלו שעיקר הקריירה שלהם היא בהופעה מדי ערב באולם אירועים אחר ומתמחים בשמחת חתן וכלה. אך עבור אליטה מצומצמת, החתונה היא גם הזדמנות לראות מקרוב את גדול הזמר הקרוב לליבם.

מבלי להיכנס להיסטוריה של המוזיקה החסידית, נתון מוחלט הוא שמרבית כוכבי הזמר החסידי מתגוררים בארה"ב. אשר על כן, על מנת ליהנות בשמחתכם משירתו של אברהם פריד או יעקב שוואקי, יהא עליכם ליצור קשר עם אמרגנים מקומיים ואף לשלם תמורת הטיסה והשהות.

אם חשקה נפשכם והפרוטה מצויה בכיסכם, תוכלו לקבל על במת החתונה שלכם כל כוכב זמר חסידי שיעלה בדעתכם, כל זאת ובלבד שתהיו מוכנים להכניס את היד עמוק לכיס ולשלם מחיר לא מבוטל, כיאה לזמרים במעמדם. בניגוד להופעה בקונצרט או 'דינר' – הופעה בחתונה פרטית נחשבת לפחות "מכובדת" והמחיר בהתאם.

לרגל עונת החתונות ובכדי לקצר לכם את הדרך, 'קו עיתונות' אסף ביסודיות את כל הנתונים ומציג לכם את המחירון המלא של כוכבי הזמר החסידי.

לצורך העניין, "לבש" כתבנו את דמותו הלא קיימת של ישראל יגודיוב, אחיו של אברהם, תלמיד ישיבת יסודות לב (רמב"ם) בתל אביב, שצפוי להינשא בשעה טובה ביום שני, ט' אלול תשע"ט, באולמי שרתון סיטי טאואר ברמת גן. ישראל התקשר לאמרגנים הישראלים של גדולי הזמר החסידי וביקש לברר כמה עולה להזמין זמר חסידי מפורסם לחתונת המשפחה.

חשוב לציין כי מרבית המחירים ניתנו כמשוערים בלבד, מבלי להיכנס למשתנים רבים שעשויים להשפיע על המחיר ומבלי שניהלנו מו"מ קשוח, בתקווה שהיה משיג מחיר משופר יותר.

על מנת לקבל תמונת מצב מדויקת יותר, שוחחנו גם עם גורמים מוכרים בענף המוזיקה וההפקות החסידיות, כדי לבדוק מצדם האם המחיר שננקב הוא אכן המחיר שהם מכירים מהחיים האמתיים.

זמרים שלא הצלחנו ליצור קשר ישיר עמם או עם האמרגן, כמו גם זמרים מהליגה הנמוכה יותר – שמתנהלים ללא נציג רשמי בישראל – הערכנו את מחיריהם על פי שיחות עם אנשים בענף, המתבססים על מחירי אירועים מהעבר הקרוב. המחירים המוצגים כוללים מע"מ. ובכן, יוצאים לדרך.

מרדכי בן דוד

גדול הזמר החסידי מארה"ב הוא אולי היחיד שעל שירתו גדלו גם חתנים, גם הורים וגם סבים – מה שמעלה את ערך נוכחותו בחתונה ומייקר את מחיר הופעתו, גם ברבות הימים.

מחירון: 20,000$. אם הוא במקרה נמצא בתאריך המיועד בישראל, המחיר עשוי להגיע ל-15,000$.

חשוב לדעת: בנוסף לשירתו לאורך כל השמחה, המשתתפים ייהנו (ללא תוספת מחיר) מטיש-קומזיץ מיוחד בסוף הערב.

אברהם פריד

גם אחרי עשרות שנות קריירה מוזיקאלית, גדול הזמר החסידי אברהם פריד ממשיך להוביל, לחדש ושומר בצדק את מקומו בצמרת עולם המוזיקה היהודית. פריד בורר את הופעותיו והוא מלווה בצוות מקצועי וקפדן המכין היטב כל חלק בהופעה המתוכננת, כדי להפיק את המיטב.

מחירון: 76,000 ₪

חשוב לדעת: המחיר אינו כולל כרטיס טיסה במחלקת ביזנס ולינה במלון.

יעקב שוואקי

לפני כשני עשורים, דרך כוכבו של יעקב שוואקי, אז אברך צנוע מהקהילה החאלבית בשכונת דיל שבניו ג'רזי. מאז הספיק להחליף סגנונות ולגוון קהלים, והוא כיום מבוקש בעיקר בקרב תושבי חו"ל.

מחיר: 120,000 ₪

ליפא שמלצר

הזמר החסידי הסופר-יצירתי עבר בתקופה האחרונה מהפך המתבטא גם בשירתו, והוא חוזר לסגנון חסידי מקורי איתו התחיל את הקריירה. בהתאם לכך, חזר ליפא להופיע באירועים חרדיים וזרם ההזמנות לשמחות משפחתיות גובר מיום ליום.

מחיר: 22,000 $

בני פרידמן

אחיינו של אברהם פריד פיתח קריירה מוזיקאלית משל עצמו ונחשב ללהיט בחתונות חסידיות, בין היתר בזכות אנרגיות חסידיות רעננות ודיסקים שמושמעים כמעט בכל בית.

מחיר: 10,000 $

נקודה למחשבה: פרידמן מופיע עם כל תזמורת אך נציגו בישראל ממליץ על תזמורתו של גרשון פריישטט, לטובת ההרמוניה ושיתוף הפעולה. עלות תזמורת של 6-7 נגנים תגיע לכ-15,000 ₪.

בדרג הבא, נמצאים זמרים נכבדים שחלקם מוכרים יותר וחלקם פונים לנתח קהל ספציפי, כולם תושבי ארה"ב מלבד אחד (גרטנר, לונדון). מחיר הופעתם בישראלך מוערך וכאמור, משתנה בכפוף לתנאים שונים.

אייזיק האניג – 8,000 $

שלמה דסקל – 10,000 $

שלום למר – 12,000 $

שלמה גרטנר – 8,000 $

בערי וובר – 8,000 $

השארת תגובה