פורר: "גפני שבוי בידי קיצוני העדה החרדית"

לדבריו, "מצד אחד גפני מצהיר שלא יתמוך במדינת הלכה ומצד שני יש דרישות לגבי חוק הגיוס והפרדה באירועים ציבורים ועבודות בשבת"

משה גפני
משה גפני
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

במפלגת 'ישראל בתינו' ממשיכים למנף את הקו האנטי חרדי בבחירות הקרובות.

חבר הכנסת עודד פורר הממוקם במקום השני ברשימת 'ישראל בתינו' לכנסת, התייחס לדברים השמיע ח"כ גפני אתמול בוועדת הכספים כשהצהיר כי היהדות החרדית מעולם לא דרשה לכונן בישראל "מדינת הלכה".

בשיחה עם ערוץ 7 אומר ח"כ פורר, כי "מצד אחד גפני מודיע שלא יתמוך במדינת הלכה ומצד שני יש דרישות לגבי חוק הגיוס והפרדה באירועים ציבורים ועבודות בשבת. אם היו תומכים בחוק הגיוס הייתה קמה ממשלה אך גפני שבוי בידי הגורמים הקיצונים בעדה החרדית וצריך לעצור את התופעה הזאת. אולי אנחנו נעזור להם לא להיכנע לגורמים הקיצונים". כך ח"כ פורר.

באשר לזהות והרכב הממשלה בבחירות הקרובות אומר פורר, כי "תמיד הממשלה הורכבה ממחנה לאומי-ליברלי גדול יחד עם סיעות חרדיות, ממשלה ימנית שידעה גם לשמור על המסורת וידעה לשמור על מדינת ישראל כמדינה יהודית וגם למנוע את הפיכתה למדינת הלכה. הליכוד הפך להיות מפלגה חרדית לגמרי וצריך כוח שיאזן אותו. אני מקווה שאנחנו נגדל ונאזן את הליכוד. אם ישראל ביתנו תהיה חזקה הממשלה הזאת תיהיה ימנית וגם לאומית וגם ליברלית".

על הביקורת ההולכת וגוברת מימין נגד נתניהו, אומר פורר, כי "אולי מתחיל תהליך של התפכחות שאומר כי ימין זה לא עניין פרסונלי אלא מדיניות. כשאני מסתכל על האג'נדה של המפלגות ומי עמד על העקרונות של הימין וחופש במדינה אז אתה רואה רק את ליברמן. כשרוצים להעביר מיליונים לחמאס ליברמן לא מוכן להיות חלק מהממשלה. לצערי אנחנו רואים תהליך של הקמת ממשלת שמאל בכסות ימין רק כדי לשרת אינטרסים".

השארת תגובה