טל רוסו שפרש מ'העבודה': "האמנתי לנתניהו"

ח"כ טל רוסו שהודיע על אי התמודדותו לקדנציה נוספת, מסביר את הצעד, לבוחרים הפריע הסכינאות הפנימית"

אלוף במילואים טל רוסו
אלוף במילואים טל רוסו
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

האלוף במיל' חבר הכנסת טל רוסו שהצטרף אך לא מכבר לפוליטיקה ונבחר לכהן כחבר כנסת מטעם מפלגת העבודה והודיע אתמול על פרישתו מהכנסת בתום הקדנציה, מסביר בשיחה עם 'ידיעות' על המניעים שהובילו אותו להסקת המסקנות המהירות.

לדבריו, "כל הסיפור היה קצר ותכליתי, נכנסתי למערכת בחירות ממש בחודש וחצי האחרונים, הייתי חודש בכנסת, וקצת ועדות קצת זה… וגמרתי קדנציה מה שנקרא. יש לי עוד שלושה חודשים – אמרתי שאני לא מרגיש נוח לקבל שכר אבל אין אפשרות כזו שלא לקבל, אז ישבתי היום עם היועץ המשפטי ואני אתרום אותו. את הרכב אני יכול להחזיר ואני אצמצם את העוזרים".

בניסיון להסביר מה הביא אותו להסקת מסקנות כה נחרצות ומהירות, הוא מסביר, "מה שהפריע לקהל הבוחרים ולפעילים זה הסכינאות הפנימית" – אני חשבתי שיהיה אפשר להכיל את זה. בניסיון להיכנס לממשלה זה היה יותר קיצוני – אלה היו 24 שעות אינטנסיביות עם לחצים לא פשוטים שמתנגשים בהם המון ערכים וזה הלחיץ המון אנשים".

על המגעים לחבירה לממשלת נתניהו שעות לפני ההצבעה על החוק לפיזור הכנסת הוא אומר, כי בסך הכל האמין לראש הממשלה בכנות המגעים. "האמנתי לנתניהו שבאמת רצה את חברי מפלגת העבודה בממשלה – ושלא השתמש בהם כפיתוי כדי להכניס את ליברמן ומפלגתו לממשלה".

לדבריו, "אני תמיד מואשם בקצת תמימות וקצת נאיביות, אני מעדיף להיות מואשם בזה ולא בדברים אחרים, אבל הצבנו תנאים – שזה יהיה מפלגתי ושזה יעבור את מוסדות המפלגה בצורה מסודרת. כולם בחנו, למעט עמיר פרץ שלא הספיק זה התפוצץ לפני שעמיר הספיק לבחון את זה. הכל שידר רצינות מלאה".

השארת תגובה