אושר המיזוג של רשת בר-כל

מיזוג ענק בין הרשתות החרדיות בר כל ונתיב החסד צפוי לצאת בקרוב אל הפועל, לאחר שבסוף השבוע האחרון התקבל האישור של הרשות להגבלים עסקיים על מיזוגה ורכישתה ע"י רשת נתיב החסד בבעלות איש העסקים החרדי שמואל אטיאס

שמואל אטיאס
שמואל אטיאס
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

הרשות להגבלים עסקיים, אישרה בשבוע שעבר את מיזוג נתיב החסד ובר כל, זאת בתנאי שרשת הצרכניות נתיב החסד שצפויה לרכוש את רשת ברכל, תמכור 4 סניפים; 3 בבני ברק ואחד ברכסים – יחד צפויה הרשת החדשה להגיע להיקף מכירות של כמיליארד ₪

מיזוג ענק בין הרשתות החרדיות בר כל ונתיב החסד צפוי לצאת בקרוב אל הפועל, לאחר שבסוף השבוע האחרון התקבל האישור של הרשות להגבלים עסקיים על מיזוגה ורכישתה ע"י רשת נתיב החסד בבעלות איש העסקים החרדי שמואל אטיאס.

בין הצדדים נחתם כבר מזכר הבנות טרום האישור. העסקה נדרשה לאישור של רשות התחרות בגלל גודלן והיקף פעילותן של הרשתות במגזר החרדי.

רשת בר כל הוצעה למכירה בעקבות הפסדים המשמעותיים שספגה רשת הצרכניות בגלל החרם הליטאי על רשת הצרכניות, כאמור בשבוע האחרון, התקבל האישור המיוחל בהתניות שמטרתן למנוע את החשש מפגיעה בתחרות בשוק הקמעונאות במרכזים החרדיים.

היקף הפעילות של הרשתות יחדיו נע עד כה לפי הערכות על מחזור שנתי של 900 מיליון ₪: לרשת בר כל היקף פעילות של 600 מיליון ₪ ב48 סניפים, ולרשת נתיב החסד היקף פעילות של 300 מיליון ₪ ב25 סניפים.

בהתייחסות של רשות התחרות לאישור העסקה נמסר, כי בחינת המיזוג העלתה שנתיב החסד ובר-כל מתחרות זו בזו בתחום המכירה הקמעונאית של מזון ומוצרי צריכה בשמונה יישובים והן פונות בעיקר לאוכלוסייה מהמגזר החרדי-דתי.

הממצאים העלו חשש לפיו הרשת הממוזגת תהיה בעלת נתח שוק משמעותי בכמה אזורים בבני ברק וביישוב רכסים, ולפיכך המיזוג עלול להביא לפגיעה בתחרות ובצרכנים באותם אזורים, בייחוד עבור צרכנים שאין ברשותם כלי רכב.

לכן, הוחלט לאשר את העסקה בכפוף למכירת שלושה סניפים בבני ברק וסניף אחד ביישוב רכסים לרוכש או רוכשים שאינם קשורים לחברות המתמזגות, ויש להם היכולת להפעיל את הסניפים שימכרו על מנת להתחרות בחברות המתמזגות. התנאים מחייבים שהמיזוג לא יצא לפועל טרם מכירת החנויות ("fix it first").

בחינת המיזוג העלתה כי "נתיב החסד" ו"בר כל" מתחרות זו בזו בתחום המכירה הקמעונאית של מזון ומוצרי צריכה בשמונה ישובים, והן פונות בעיקר לאוכלוסייה מהמגזר החרדי.

השארת תגובה