השוטרים תיאמו גירסאות והנהג יצא בעונש קל

הפרקליטות מגבשת הסדר טיעון עם לורן אנקרי, שהואשם בהריגת 8 בני משפחת עטר בכביש 90 בסוף השנה שעברה. בשל כשלים שעלו בחקירה, סעיפים באישום יוסרו ועונשו של אנקרי יופחת באופן משמעותי‎

הכנסת ספר תורה במשטרת ישראל, צילום סטודיו דוד זר (27)
הכנסת ספר תורה במשטרת ישראל, צילום סטודיו דוד זר (27)
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

פרקליטות מחוז דרום מגבשת הסדר טיעון עם לורן אנקרי, המואשם בהריגת שמונת בני משפחת עטר בכביש 90. כפי שפורסם בחדשות, סעיף הנהיגה תחת השפעת סם יוסר מכתב האישום המתוקן, ואנקרי יואשם בהריגה לפי הסעיף הקל ביותר כך שהעונש המרבי שהוא יקבל יהיה 13 שנים. כך על פי דיווח של תמר סטיינמן בחדשות כאן.

בהתאם להסדר המתגבש, אנקרי יודה שהוא יצא לעקיפה בכביש בזמן שהדרך הייתה פנויה. בשלב זה הוא הסתנוור מהשמש ולא הבחין מיד ברכב שהגיע ממול. ברגע ששם לב לכך הוא שבר שמאלה בחדות על מנת לנסות להימלט מפגיעה, אך הרכב שלך בני משפחת עטר שבר ימינה – דבר שהוביל להתנגשות על השוליים.

כאמור, כפי שפרסמנו במהדורה לפני כשבעה חודשים, חוות דעת רפואית שקבעה כי לא ניתן לדעת מתי אנקרי עישן סמים ומשכך לא ניתן לומר בוודאות כי זה מה שהוביל לתאונה, הובילה לכך שסעיף הנהיגה תחת השפעת סם ירד מן הפרק.

אנקרי, נזכיר, הודה שעישן מריחואנה רפואית לפני שהחל בנהיגה. בכתב האישום הראשון נכתב כי "אנקרי הודה בחקירה שעישן קנביס ערב התאונה ויתרה מכך הוא מאשר שהוא מעשן כבשגרה, כל הזמן".

כמה חודשים לאחר מכן דיווחנו על הליקויים בחקירת המשטרה את התאונה, ליקויים שכללו אף חשד לתיאום גרסה ושקרים של השוטרים בבית המשפט. כפי שעלה בדיווח, אחד השוטרים אף לקח את בדיקות הדם שבוצעו לאנקרי לבית הפרטי שלו במקום למעבדה בתל השומר כמתחייב על פי הנוהל. בכך הוא "זיהם" את הראייה המרכזית שהייתה בתיק.

אנקרי עדיין מואשם בהריגת בני המשפחה אך סעיף ההריגה החמור ביותר, שעלול היה לשלוח אותו ל-20 שנים בכלא על כל אדם שנהרג, יומר לסעיף הריגה קל יותר שעונש המאסר עליו יהיה בין 6 ל-13 שנים בסך הכול.